Zprávy ze sportu

ZE SPORTU: Mostecký autodrom láká na největší událost roku: šampionát tahačů

Reklama

Most - Největší závod tahačů v republice je tu! Most a potažmo celá Česká republika odedneška žije evropským šampionátem tahačů na mosteckém autodromu.

Po roce se tak do Mostu vrací evropský pohár tahačů a sním i dva nejlepší čeští piloti David Vršecký a Adam Lacko.

A stejně jako loni, i o tomto víkendu se dá očekávat mezi piloty z rivalských severočeských stájí Buggyra a MKR Technology nesmlouvavý souboj nárazník na nárazník. Kdo nakonec bude před masou desetitisíců českých fanoušků slavit? Kdo sklidí na nejprestižnějším podniku v šampionátu všechnu slávu? Někdejší dvojnásobný mistr Evropy Vršecký, obhájce celkového třetího místa Lacko nebo snad nesmrtelný jablonecký matador Vojtíšek?

Severočeský okruh sedí tradičně Buggyře. Informuje o tom na svých stránkách Mostecký deník. Roudnický trucker Vršecký před rokem na domácí trati zvítězil a letos si jede do Mostu pro další pohár. „Na minulou sezonu hned tak nezapomenu. Měl jsem vyhrát už v sobotu, ale snad dvě kola před koncem jsem najel na olejovou skvrnu a přede mě se dostal Albacete. V neděli jsem pro změnu vyhrál závod, který přerušili kvůli nějakému outsiderovi, jehož auto vzplálo. Nic proti adrenalinu, doufám ale, že to letos bude klidnější," připomněl pro deník Vršecký, který loni přidal k vítězství ještě druhé místo.

Čtvrtý muž průběžného hodnocení Vršecký chce v Mostě zaútočit na třetího Švýcara Markuse Östreicha, na kterého ztrácí jen 12 bodů. „Pokud se nestane něco hodně nepředvídatelného, je o prvních dvou místech rozhodnuto. Pak je ale všechno otevřené. Kostky jsou vrženy. Uděláme všechno pro to, abychom i po Mostě tahali za delší konec," slíbil Vršecký, který je na tom v současné chvíli, tedy po šesti závodech z deseti, ve srovnání s loňskem o 26 bodů lépe. „Jsme spokojeni, ale může být ještě lépe. Nic nepřeceňujeme, ale důležité je, že i přes nezaviněný výpadek v Nogaru držíme průměr přes 30 bodů na závod. Loni to stačilo v „suché kombinéze" na třetí místo."

Zálusk na domácí vítězství má i Adam Lacko. Jednička týmu MKR Technology věří, že konečně prolomí letošní smůlu. Doma hodlá uspět. „Most je jedním z vrcholů, takže se všichni moc těšíme a věřím, že tu budeme mít co slavit," zvolal držitel celkového bronzu z posledních dvou let, který je však momentálně až na šestém místě.
Lackova stáj letos zůstává daleko za titulovými ambicemi. Továrním MANům letos dokáže konkurovat pouze Buggyra. „Zkoušíme být nejlepší, ale bohužel si musíme přiznat, že letos jsou soupeři mnohem silnější než my. Sezona rozhodně není rozjetá podle představ, ale nikdy nebudeme házet flintu do žita a bojovat budeme až do konce," neztrácí odhodlání šéf MKR Mario Kress, původem německý konstruktér.

S odhodláním porvat se o body a možná i o pódium dorazí do Mostu z nedalekého Jablonce František Vojtíšek. Letos už 52letý trucker známý pod nickem Frankie si zatím vyjel jen šest bodů, o bojovného ducha ho ale chabé výsledky nepřipravily. „Do Mostu se vždycky strašně těším, i když se mi na domácí trati nikdy moc nedařilo. Snad se to změní," doufá v lepší zítřky Vojtíšek: „Doufám, že tentokrát nás nezradí technika."

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.