25. února 2017 Svátek má Liliana

Most - Největší závod tahačů v republice je tu! Most a potažmo celá Česká republika odedneška žije evropským šampionátem tahačů na mosteckém autodromu.

Po roce se tak do Mostu vrací evropský pohár tahačů a sním i dva nejlepší čeští piloti David Vršecký a Adam Lacko.

A stejně jako loni, i o tomto víkendu se dá očekávat mezi piloty z rivalských severočeských stájí Buggyra a MKR Technology nesmlouvavý souboj nárazník na nárazník. Kdo nakonec bude před masou desetitisíců českých fanoušků slavit? Kdo sklidí na nejprestižnějším podniku v šampionátu všechnu slávu? Někdejší dvojnásobný mistr Evropy Vršecký, obhájce celkového třetího místa Lacko nebo snad nesmrtelný jablonecký matador Vojtíšek?

Severočeský okruh sedí tradičně Buggyře. Informuje o tom na svých stránkách Mostecký deník. Roudnický trucker Vršecký před rokem na domácí trati zvítězil a letos si jede do Mostu pro další pohár. „Na minulou sezonu hned tak nezapomenu. Měl jsem vyhrát už v sobotu, ale snad dvě kola před koncem jsem najel na olejovou skvrnu a přede mě se dostal Albacete. V neděli jsem pro změnu vyhrál závod, který přerušili kvůli nějakému outsiderovi, jehož auto vzplálo. Nic proti adrenalinu, doufám ale, že to letos bude klidnější," připomněl pro deník Vršecký, který loni přidal k vítězství ještě druhé místo.

Čtvrtý muž průběžného hodnocení Vršecký chce v Mostě zaútočit na třetího Švýcara Markuse Östreicha, na kterého ztrácí jen 12 bodů. „Pokud se nestane něco hodně nepředvídatelného, je o prvních dvou místech rozhodnuto. Pak je ale všechno otevřené. Kostky jsou vrženy. Uděláme všechno pro to, abychom i po Mostě tahali za delší konec," slíbil Vršecký, který je na tom v současné chvíli, tedy po šesti závodech z deseti, ve srovnání s loňskem o 26 bodů lépe. „Jsme spokojeni, ale může být ještě lépe. Nic nepřeceňujeme, ale důležité je, že i přes nezaviněný výpadek v Nogaru držíme průměr přes 30 bodů na závod. Loni to stačilo v „suché kombinéze" na třetí místo."

Zálusk na domácí vítězství má i Adam Lacko. Jednička týmu MKR Technology věří, že konečně prolomí letošní smůlu. Doma hodlá uspět. „Most je jedním z vrcholů, takže se všichni moc těšíme a věřím, že tu budeme mít co slavit," zvolal držitel celkového bronzu z posledních dvou let, který je však momentálně až na šestém místě.
Lackova stáj letos zůstává daleko za titulovými ambicemi. Továrním MANům letos dokáže konkurovat pouze Buggyra. „Zkoušíme být nejlepší, ale bohužel si musíme přiznat, že letos jsou soupeři mnohem silnější než my. Sezona rozhodně není rozjetá podle představ, ale nikdy nebudeme házet flintu do žita a bojovat budeme až do konce," neztrácí odhodlání šéf MKR Mario Kress, původem německý konstruktér.

S odhodláním porvat se o body a možná i o pódium dorazí do Mostu z nedalekého Jablonce František Vojtíšek. Letos už 52letý trucker známý pod nickem Frankie si zatím vyjel jen šest bodů, o bojovného ducha ho ale chabé výsledky nepřipravily. „Do Mostu se vždycky strašně těším, i když se mi na domácí trati nikdy moc nedařilo. Snad se to změní," doufá v lepší zítřky Vojtíšek: „Doufám, že tentokrát nás nezradí technika."

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.