Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Mostecko - Mostecký malý fotbal dostal další pomyslné razítko osvědčující jeho mimořádnou kvalitu. Ve dnech 21. – 28. srpna proběhne v maďarském Székesféherváru Mistrovství Evropy v malém fotbale. Česká republika, tradičně jeden z největších favoritů, letos vyráží obhajovat loňské čtvrté místo opět s patnáctičlenným týmem.

 

A bude to Most, kdo v něm bude mít největší zastoupení. Hned pětice mosteckých hráčů se probojovala do tohoto závěrečného výběru a bude tak příští týden usilovat v Maďarsku o některou z medailí.
Tuto pětici tvoří Ondřej Bíro – brankář, a dále v poli hrající David Macko, Michal Macháček, Tomáš Režný a Jakub Polák.

V tomto složení dostali mostečtí příležitost na poslední přípravné akci v Německu, kde český národní tým smetl jak německou U21 (8:3), tak „A" výběr (dokonce 8:0). Zřejmě právě toto vystoupení v kombinaci se skvělými výsledky Mostu v DRFG Superlize malého fotbalu, kde Most nakonec skončil těsně druhý za Prahou, zajistily mosteckým zástupcům reprezentační dresy. Ve všech pěti případech jde o jedny ze základních stavebních kamenů mosteckého výběru.

Ondřej Bíro diriguje mostecké výkony z brány s kapitánskou páskou na ruce a svým herním pojetím ustanovil v malém fotbale naprosto novou pozici „ofenzivního brankáře".

David Macko skončil na konečném druhém místě mezi nejlepšími střelci celostátní ligy, vyhrál kanadské bodování mosteckého výběru (17+8) a zcela jistě by měl patřit k největším ofenzivním zbraním českého národního týmu.
Michal Macháček se v malém fotbale dlouhodobě prezentuje velmi vysokou kvalitou a jeho výjimečná levačka mu v uplynulé sezóně zajistila bilanci 7+6 v devíti odehraných zápasech DRFG Superligy malého fotbalu.

Jakub Polák bude mít v Maďarsku z mosteckých jasně největší reprezentační zkušenosti, neboť se v týmu zabydlel již dříve a jeho kvalita a nasazení mu zajišťovaly pozvánky na reprezentační akce opakovaně. V bodování mosteckého týmu skončil loni s bilancí 8+12 na druhém místě za Davidem Mackem.

Tomáš Režný se prezentuje mimořádně kvalitní defenzivní činností, kterou ovšem kombinuje se zcela nadstandardní podporou ofenzivy svého týmu. Dokázal tak i z pozice obránce v uplynulé sezóně zaznamenat v celostátní lize hned 17 (7+10) kanadských bodů a skončit na celkovém třetím místě v mosteckém výběru.
Most pak bude mít své zastoupení i v realizačním týmu, kde bude na pozici zdravotníka působit zdravotník mosteckého výběru Lukáš Ondroušek.

Na Mistrovství Evropy se Česká republika utká v základní skupině postupně s Portugalskem (22.8. - 16:00), Walesem (24.8. - 16:00) a Bulharskem (25.8. - 16:00) a všechna tato utkání bude živě přenášet Česká televize. Všichni příznivci a fanoušci mosteckého malého fotbalu tak mohou držet jeho zástupcům palce u televizních obrazovek. Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací