Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Most - V neděli ve dvě odpoledne se Most postavil ve druhém kole DRFG Superligy malého fotbalu na svém hřišti výběru Blanenska. Most nutně potřeboval po úvodní porážce v Brně zvítězit a toto své předsevzetí naplnil beze zbytku, když blanenské přejel v poměru 9:2.

Foto: www.fotbal-most.cz

Do Mostu zavítali blanenští v zajímavé sestavě včetně tří medailistů ze skončených mistrovství Evropy. S titulem mistra Evropy do 21 let v Mostě nastoupil Adam Širůček a s bronzovými medailemi z dospělého mistrovství Evropy přijeli Jan Koudelka a historicky nejlepší střelec české reprezentace Ondřej Paděra.

Tato trojice byla doplněna spoluhráči - Čech Michal - brankář, Honsnejman Petr, Krška David, Martínek Lukáš, Minx Jan a Traxl Zdeněk.

Mostečtí se jim postavili ve složení - Šlégr Václav "A" - brankář, Boček Martin, Bohata Petr, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Kopas Zdeněk, Macko David, Macháček Michal "C", Macháček Zdeněk, Olah Marek a Pyskatý Jan.

Ač konečné skóre hovoří jednoznačně, nerodilo se vítězství snadno. Téměř celý první poločas se hrálo bez branek a šance na první gól měly oba týmy. Až čtyři minuty před koncem poločasu dokázal otevřít skóre hlavou mostecký David Macko po nahrávce Michala Macháčka. Hned dvě minuty na to zvyšoval na 2:0 Marek Olah po nahrávce Martina Bočka. O to, že se do šaten šlo nikoliv za stavu 2:0 pro mostecké, ale pouze 2:1, se zasloužil právě zmiňovaný Ondřej Paděra po nahrávce svého reprezentačního parťáka Jana Koudelky.

Tak jak byl první poločas na góly chudý, nabídl ten druhý přítomným divákům doslova gólové hody. Hned ve třetí minutě druhého poločasu se šťastně odrazil do blanenské brány míč od Tomáše Karause po asistenci Ladislava Kešnera. Blanensko však dokázalo opět téměř okamžitě zareagovat a o minutu později to již bylo opět pouze o gól, když si role prohodili nahrávající Ondřej Paděra a pálící Jan Koudelka.

Gól, který definitivně zlomil blanenský odpor, vstřelil, jak je v Mostě dobrým zvykem, brankář Václav Šlégr (Zdeněk Macháček). Od tohoto okamžiku již začalo skóre narůstat pouze na straně domácích. Za ty postupně skórovali znovu David Macko (Zdeněk Kopas), Tomáš Karaus (Ladislav Kešner), Ladislav Kešner (Michal Macháček), Marek Olah (Martin Boček) a nakonec proměnil samostatný nájezd Ladislav Kešner po vysunutí Michala Macháčka.

O shrnutí dojmů ze zápasu proti Blanensku jsme požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu. „Především je na místě opět poděkovat našim hráčům za jejich přístup a nasazení. Se samotnou předváděnou hrou jsem byl velmi spokojený. Na rozdíl od výjezdu do Brna jsme nyní využili více defenzivních typů a tato změna se vyplatila. Byli jsme tentokrát směrem do obrany výrazně zodpovědnější a soupeři nabízeli mnohem méně možností ke skórování," zahájil Benda.

„Ač se může skóre jevit jako jednoznačné, Blanensko se u nás prezentovalo velmi dobrým výkonem. Zejména dvojice Paděra, Koudelka hrozila prakticky neustále. Nyní před sebou máme cestu do Jihlavy a budeme zde chtít navázat na dnešní úspěch. Teprve body zvenku totiž budou rozdělovat ty dobré týmy od těch nejlepších" uzavřel Benda.

Most tedy bere první tři body a nyní ho za dva týdny čeká výjezd na hřiště Jihlavy.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací