Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik

Most - Skupina mažoretek, působících pod názvem Mostecké Panterky, dokázala teprve po dvou letech své existence takřka nemožné.

K úspěchům, které mažoretky průběžně sbíraly na domácích pohárových i postupových soutěžích, přidaly letošní kadetky s hůlkou ve výkonnostní třídě A titul mistr České republiky České Mažoretkové Federace za choreografii Mozartovy noty a nejmenší děvčata ze svého mistrovství republiky výkonnostní třídy B odjížděla rovněž se zlatými medailemi, a to za choreografii Halo, halo.

S titulem mistr ČR ČMF a dalšími umístěními na předních příčkách byl spojen i postup na Mistrovství Evropy European Majorettes Association, které se konalo v září v Republice Srbsko. Mostecké Panterky se tak staly součástí české reprezentace, která na Balkánském poloostrově bojovala o cenné evropské trofeje. Na tomto mistrovství, ozdobeném patnácti vlajkami členských zemí EMA, se sešly dvě tisícovky mažoretek z různých států Evropy. Jejich slavnostní přehlídka se stala velkolepou podívanou nejen pro místní obyvatele hostitelského města Sokobanja, ale i pro všechny jeho návštěvníky včetně samotných soutěžních týmů.

Už tady mohli všichni pozorovat rozdílné pojetí tohoto sportu v různých zemích. K vidění tak byly desítky různých kostýmů a choreografií odpovídajících temperamentu konkrétní země. Všechny mažoretky však měly něco společného – lásku k tomuto sportu a touhu něco v něm dokázat. A jako na všech soutěžích, i tady se dařilo někomu více, někomu méně. Všichni však do toho dali pořádný kus dřiny, odhodlání a odvahy vystoupit právě zde, pod tolika vlajkami a před přísnýma očima mezinárodních porotců. Mostecké Panterky svůj úkol zvládly na jedničku a ze Sokobanji přivezly vysněný titul mistra Evropy EMA. Kadetky s náčiním pom-pom si tak za choreografii Domino odvezly nejen zlaté medaile, ale hlavně ty nezapomenutelné momenty, kdy organizátor vyhlašuje vítězný tým a kdy všichni, za doprovodu české státní hymny, vzdávají hold stoupající české státní vlajce. K titulu mistrů Evropy EMA ještě dvě kadetky přidaly neméně cenné bronzové medaile za duo Go west s náčiním baton. Doplnily tak letošní sbírku 26 zlatých, 22 stříbrných a 8 bronzových medailí.

Mostecké Panterky v Srbsku úspěšně reprezentovaly nejen svůj tým, ale i Českou Mažoretkovou Federaci, statutární město Most a Českou republiku. Z mistrovství přivezly do Evropského města sportu 2015 nejen cenné trofeje, ale i spoustu zkušeností, nových přátelství a odhodlání pracovat dál a rozvíjet se. To by však nebylo možné bez podpory těch, co nám pomáhají a podporují nás. Děkujeme statutárnímu městu Most za dosavadní finanční podporu, která nám umožňuje trénování a účast na soutěžích v takovém rozsahu. Poděkování patří rovněž paní Mgr. Janě Kropáčkové, ředitelce 18. ZŠ Most, kde pod vedením Terezy Riegerové mažoretky trénují. V neposlední řadě děkujeme České Mažoretkové Federaci za to, že jsme měli možnost se na Evropu probojovat a být součástí mezinárodního sportovního svátku. Velký dík patří rodičům našich Panterek za jejich podporu a vedení k mažoretkovému sportu.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací