Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Most - Mostečtí zástupci, Gamblers Most, vyrazili směr Maribor (Slovinsko). V něm se od pátku do neděle odehraje první ročník Ligy mistrů v malém fotbale. A právě mostečtí Gambleři na něj cestují v roli úřadujícího mistra České republiky v malém fotbale.

 

Vyjmenovat všechny úspěchy Gamblerů, které z nich činí v posledních letech nejlepší tým malého fotbalu v České republice, by vydalo na samostatný článek.

Zmiňme jen, že jde o mistry republiky z posledních dvou let, několikanásobné vítěze své domácí mostecké soutěže a vítěze řady prestižních turnajů malého fotbalu u nás. Jejich hráči pak měli lví podíl na loňském konečném druhém místě mosteckého výběru v DRFG Superlize malého fotbalu. Samostatnou kapitolou je účinkování jejich hráčů v českých reprezentacích v malém fotbale. Matěj Koudelka je držitelem titulu mistra Evropy do 21 let a pětice Ondřej Bíro, Jakub Polák, Michal Macháček, David Macko a Tomáš Režný je držiteli bronzových medailí z dospělého Eura.

Tento mimořádný soubor hráčů malého fotbalu tedy nyní míří do Slovinska, aby se zde poměřil na té nejvyšší klubové úrovni a zvláštní poděkování patří městu Most za finanční podporu jejich účasti.

Ligy mistrů se zúčastní celkem 68 týmů z celé Evropy, přičemž Gamblers Most narazí ve své základní skupině na týmy Szigetszentmiklós BE4PRO (Maďarsko), Veni Vidi Vici (Chorvatsko) a LPF Tolmin (Slovinsko). Ze základní skupiny pak postupují dva nejlepší týmy do vyřazovací části. Řada utkání, včetně prvního zápasu Gamblerů 23. září v 9.00 hodin, bude přenášena živě na internetu na stránkách www.emfchampionsleague.com.

Gambleři vyráží v takřka nejsilnější možné sestavě ve složení - Ondřej Bíro „C" v bráně a v poli před ním Robert Dvořák, Michal Macháček, Zdeněk Macháček, Matěj Koudelka, David Batelka, Jakub Polák, David Macko, Tomáš Karaus, Tomáš Režný a Ladislav Kešner.

A vyjádření brankáře, kapitána a v poslední době již i manažera týmu Gamblers?

„Jedná se o nejvýznamnější klubovou akci v malé kopané v Evropě a my jí přikládáme velký význam. Na jednu stranu je pro nás obrovská čest být mezi zúčastněnými týmy v Champions league, na stranu druhou jde o velký stres a obrovské množství požadavků ze strany evropské federace, ať už je to licence, ubytování, doprava do dějiště turnaje a v neposlední řadě shánění sponzorů, bez kterých by naše cesta nebyla možná, protože Asociace malého fotbalu ČR se na podpoře českých zástupců nijak nepodílí" zahájil Bíro.

„O soupeřích nevíme téměř nic, vlastně známe jen jejich umístění v národních šampionátech a z toho lze usuzovat, že nás nečeká nic jednoduchého. Nicméně věřím, že jsme vybrali takový tým, který dokáže v turnaji dojít daleko. Náš cíl? Sníme o triumfu v Lize mistrů, ale tentýž sen má všech 68 týmů turnaje. My chceme jít postupně, to znamená zvládnout základní skupinu a ve vyřazovacích bojích už se může stát všechno. Neskutečně se těšíme a jsme plni očekávání. Věřím, že v konfrontaci s evropským malým fotbalem uspějeme" uzavřel kapitán Gamblerů.
Nezbývá tedy, než držet Gamblers Most palce a přát jim, aby došli co nejdále.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací