Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra
Archivováno

Most/Jihlava - Mostecký výběr nastoupil na hřišti domácí Jihlavy ke svému třetímu zápasu letošního ročníku celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. Ačkoliv si mostečtí předsevzali, že se tentokrát pokusí všemožně vyhnout problémům s nominací, které je postihli při minulém výjezdu do Jihlavy, prošla jejich sestava na poslední chvíli opět velmi turbulentním vývojem.

Mostecký výběr v Jihlavě. Foto: MLMK

Postupně se z nominovaného týmu omluvilo z pracovních a zejména ze zdravotních důvodů hned pět hráčů a mužstvo tak bylo potřeba doplňovat na poslední chvíli. Přes všechny tyto peripetie vyrazil do Jihlavy Most ve velmi kvalitním složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Boček Martin, Chábera Jakub, Kešner Ladislav, Macko David, Nobst Dominik, Polák Jakub, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.

Jim se postavili domácí ve složení - Kubica David - brankář, Brabec Miloslav, Průcha Adam, Přibyl Ondřej, Demeter Robin, Šuta Radim, Niederle Michal, Kavka David, Kučera Zdeněk a Vacek David.
Samotný zápas, zkrápěný deštěm, začal brzkou brankou domácích, kterou vsítil Michal Niederle již ve čtvrté minutě. Mostečtí ze začátku ještě ztuhlí po dlouhé cestě se začali postupně dostávat do obrátek a po řadě šancí dokázali ve dvacáté minutě vyrovnat povedenou patičkou Patrika Šlégra, mladšího bratra zlatého medailisty z Mistrovství Evropy v malém fotbale do 21 let Václava Šlégra. Přesně mu přihrával Dominik Nobst.

Bohužel nerozhodný výsledek se mosteckému výběru do poločasu udržet nepodařilo. V dvacátéosmé a dvacátédeváté minutě postupně inkasoval ze dvou útoků domácích po gólech českého reprezentanta Robina Demetera a Miloslava Brabce.

Přestože šli Mostečané do druhého poločasu za stavu 1:3, zápas nezabalili. Vědomi si toho, že jsou na hřišti lepším týmem, se dále tlačili dopředu za podpory na polovině hrajícího gólmana Ondřeje Bíra a po gólech Jakuba Poláka a Martina Bočka bylo v třicátéosmé minutě vyrovnáno. Nahrávali David Macko a Ladislav Kešner. Bohužel to byli opět jihlavští hráči, kdo šel do vedení. Na 4:3 zvyšoval svým druhým zásahem Miloslav Brabec.
Přesto to byl i nadále Most, kdo ovládal hřiště a vršil střely a šance jednu za druhou. Jeho úsilí bylo nakonec odměněno zásahy Jakuba Chábery, který dorážel jihlavským brankářem vyraženou střelu Ondřeje Bíra, a druhým gólem Martina Bočka po asistenci Davida Macka. Čtyři minuty před koncem zápasu to tak najednou byli mostečtí, kdo v zápase poprvé vedl a útočil na zisk tří bodů.

Jihlavský výběr však zvládl zareagovat a poté, co do brány postavil dalšího hráče z pole, dokázal tuto improvizovanou přesilovku využít druhým zásahem Michala Niederleho. Zápas byl vzápětí ukončen za stavu 5:5 a přistoupilo se ke střelbě pokutových kopů o jeden další bonusový bod navíc. Zatímco za Jihlavu přesně pálili ze tří střelců Niederle a Brabec, za Most odpověděl pouze Martin Boček. Oba týmy se tedy rozešly tak, že Jihlava si z utkání odnesla dva body a Most bod jeden.

Požádali jsme opět o vyjádření mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.
„I přes problémy, s kterými jsme se potýkali těsně před odjezdem, jsme v Jihlavě podali velmi dobrý výkon. Bylo to takové to klasické utkání, kdy jeden tým hraje fotbal a ten druhý dává góly. Byli jsme více na balónu, nastřelili dvě tyče a jedno břevno, měli i více dalších šancí, ale bohužel fotbal se hraje na góly a těch pár střel stačilo domácím na konečný nerozhodný výsledek. Jihlava sice zahrála dobře, ale jsem přesvědčen, že jsme si zasloužili zvítězit my. Samotné penalty jsou již záležitostí štěstí a za ty nelze nikoho kritizovat" zahájil Benda.
„Opět jsme s sebou vezli nové tváře a já jsem rád, že kluci zase obstáli na výbornou. Všichni tři dokázali bodovat, přičemž dva z nich dokonce vsítili gól. Teď před sebou máme domácí utkání proti Pardubicím a čtyři dny na to vyzveme před televizními kamerami výběr Prahy" uzavřel Benda.