Sport | E-MOSTECKO.CZ http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport Fri, 28 Oct 2016 06:15:28 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz Fotbalisté Mostu vyráží do Olomouce Pendolinem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10227-fotbaliste-mostu-vyrazi-do-olomouce-pendolinem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10227-fotbaliste-mostu-vyrazi-do-olomouce-pendolinem

Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

Olomouc je tradiční baštou malého fotbalu v České republice s několika desítkami týmů a stovkami hráčů. Do své nováčkovské sezóny vkročila výborně, když dokázala zvítězit v Pardubicích, doma porazit Příbram, poté vyhrát na penalty v Brně a teprve ve čtvrtém kole padla doma na penalty s Jihlavou. Jde tedy o tým, který se zatím prezentuje výbornými výkony opřenými o hru několika velezkušených hráčů a Most tak čeká mimořádná výzva. V pátek na sebe narazí družstva v pozici druhého (Olomouc) a čtvrtého (Most), přičemž v tabulce je dělí čtyři body.
Mostečtí absolvují cestu přes celou republiku ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Karaus Tomáš, Macko David, Macháček Michal, Nový Petr, Šlégr Patrik a Šlégr Václav.

Do složení sestavy promluvila jak zranění tak pracovní povinnosti některých z tradičních hráčů mosteckého výběru. Svou roli určitě sehrál i zvláštní termín (pátek) a mimořádně dlouhé cestování. Přesto Most do Olomouce cestuje v silné sestavě, která bude možná ještě doplněna dalšími oslovenými hráči.

Opět jsme požádali o pár slov k nadcházejícímu střetnutí mosteckého lodivoda Vojtěcha Bendu.

„S Olomoucí si opět oživíme pocity z první sezóny. Tedy když jedete k venkovnímu zápasu a vůbec nevíte, co od něj očekávat. U ostatních účastníků ligy již víme, jaká nás čekají hřiště, známe jejich nejlepší hráče, či styl hry. Na druhou stranu Olomouc bude ve stejné nevýhodě jako my. Do Olomouce s námi sice z různých důvodů necestují někteří z tradičních hráčů našeho výběru, ale přesto tam jedeme určitě v konkurenceschopné sestavě. Opět vezeme některé z českých reprezentantů stejně jako mostecké mladíky, kteří se osvědčili v minulých zápasech“ začal se svou odpovědí Benda.

„Tento výjezd bude speciální v tom, že jsme pro cestu zvolili vlak. To má dva důvody. Jednak chceme kluky na zápas dovézt čerstvé a odpočaté a také jsme jim chtěli cestu nějak ozvláštnit jako poděkování za to, že nám věnují celý jeden svůj volný den. Cesta bude v konečném důsledku i výrazně rychlejší“ zmínil Benda zvláštnost tohoto výjezdu.

„Přestože bude domácí Olomouc v zápase vzhledem ke svému vstupu do sezóny a umístění v tabulce platit za favorita, přesvědčili jsme se v minulých zápasech v Jihlavě a v Praze, že stále máme svou kvalitu a že se nemusíme bát žádného týmu DRFG Superligy malého fotbalu. Proto bychom chtěli v Olomouci bodovat. Podzim pak zakončíme dvěma domácími zápasy proti Pardubicím a Příbrami a v těch bezpodmínečně musíme brát plný počet bodů“ uzavřel své vyjádření mostecký trenér. Více informací na www.fotbal-most.cz.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Aleš Janeček) Sport Thu, 27 Oct 2016 04:47:36 +0200
Triola cup letos odstartovala na mosteckém Polygonu a sezonu ukončí tamtéž, již v neděli http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10215-triola-cup-letos-odstartovala-na-mosteckem-polygonu-a-sezonu-ukonci-tamtez-jiz-v-nedeli http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10215-triola-cup-letos-odstartovala-na-mosteckem-polygonu-a-sezonu-ukonci-tamtez-jiz-v-nedeli

Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

Triola Cup. Foto: Oldřich Hájek

Těšit se můžete nejen na závody Triola Cup, ale i na Senior Cup, Junior Cup, VIP Cup a Dámský Cup. Závodníky čeká 2,5 kilometru dlouhá trať s šestnáctimetrovým převýšením a šestnácti zatáčkami.

Občerstvení pro závodníky i diváky zajištěno. Tak si poznamenejte – opravdu poslední letošní závod podniku Triola Cup odstartuje v neděli 30. října v 9 hodin na mosteckém Polygonu.

Orientační harmonogram posledního závodu:

Sobota 29.10.2016 – Depo od 17.00, Přejímky v prostoru občerstvení.

Neděle 30.10.2016:

6.30 – 7.30 Technická a administrativní přejímka – prosím dodržujte včasný příjezd
8.15 – Rozprava s jezdci
8.45 – Uzavření trati
9.00 - 12.00 Treninkové jízdy
12.00 – 17.00 Závodní jízda 3x
17.30 Slavnostní předání cen vítězům a posádkám

]]>
olga.markuzziova@e-deniky.cz (Olga Markuzziová / e-mostecko.cz) Sport Wed, 26 Oct 2016 06:21:45 +0200
OBRAZEM: Mostecké házenkářky doma přehrály Šaľu http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10214-obrazem-mostecke-hazenkarky-doma-prehraly-sa-u http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10214-obrazem-mostecke-hazenkarky-doma-prehraly-sa-u

Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Foto pro e-mostecko.cz: Lukáš Ondroušek

Vyloučení: 7/1

Most obdržel 3 žluté karty a Šaľa 4 žluté karty, z nichž jedna byla udělena trenérovi hostí.

Nejlepší střelci domácích: Jeřábková (5), Kovářová (4), Szarková (4), Dvořáková (3), Mikulčík (3)

Nejlepší střelci hostí: Pócsíková (6), Bujnochová (5), Perczeová (3), Veselková (2)

FOTOGALERIE:

{phocagallery view=category|categoryid=1063|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Lukáš Ondroušek) Sport Wed, 26 Oct 2016 06:09:32 +0200
ZE SPORTU: Šipkaři ovládli v Travčicích krajský turnaj http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10201-ze-sportu-sipkari-ovladli-v-travcicich-krajsky-turnaj http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10201-ze-sportu-sipkari-ovladli-v-travcicich-krajsky-turnaj

Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Celodenní šipkové klání odstartoval turnaj TOP 16 mužů ve 4 skupinách, kdy vždy poslední ze skupiny automaticky přešel do turnaje jednotlivců a 12 hráčů pokračovali v play-off o turnajový titul. Mezi poslední 4 hráče se do semifinále probojovaly dvojice Schieferdecker Václav ml. (Ložisková Mafie Pšov) – Tichý Josef (Darts club Žatec) a Hájek Tomáš (U Havlů Třebenice) – Hradecký David (Chomutov). Do finále postoupili po velkém boji Schieferdecker Václav ml., který vyhrál 5:3 a stejným výsledkem i Hradecký David. Ve finále si Schieferdecker poradil s Hradeckým 5:3, když především první 4 legy byly ukázkou super šipek a zavíralo se v 5 a 6 kole. V zápase poražených semifinalistů o 3. místo vyhrál Tichý nad Hájkem 5:3 a letos poprvé nebyl na bedně mezi Topkaři. Na 5. místě se umístili Jaroš Václav a Sládek Martin (oba Red Hornets Písty) a těchto prvních 6. hráčů si tak potvrdilo účast i v příštím turnaji TOP 16, který se bude konat 21. ledna 2017 opět konat v Travčicích.

V turnaji TOP 8 ženy se v semifinále utkaly Dlouhá Radka (Gigant team Krásný Dvůr) - Strunzová Jitka (Torzo Bílina), ze kterého vítězně po velmi strhujícím boji a těsném vítězstvím 4:3 vzešla Dlouhá, která si tak zajistila svoje první finále v turnaji TOP 8. Ve druhém semifinále se potkaly, vítězka 2 turnajů TOP 8 a vedoucí žena Severočeského žebříčku Rödlová Žaneta (Kanec Most) a Semencová Jana (Pijonýři Litvínov), kde si Rödlová po vítězství 4:2 zajistila už svoji třetí účast ve finále TOP 8. Ve finále si celkem jasně poradila Rödlová s Dlouhou 4:0 a zajistila si tak už letošní 3 vítězství v TOP 8. V zápase o 3. místo a udržení se v TOP 8 pro další turnaj vyhrála těsně Semencová 4:3. Strunzová, ale dokázala srovnat z 0:3 na 3:3 a ukázala bojovného ducha.

Souběžně s turnaji TOP probíhal turnaj žáků, kde se na 1. místě umístil Zajíc Jan (Magistři Duo Most), na 2. místě Turan Václav (VP Evaň) a na 3. místě Kellerová Veronika. V turnaji juniorů se na 1. místě umístil Horčík Vojtěch (Bejci Ploskovice), na 2. místě Holá Kristýna (Václavák Černčice) a na 3. místě Hotový Miroslav (Václavák Černčice).

V turnaji jednotlivců mužů si celkem jasně došel pro svoje první vítězství Kořínek Miroslav (Zelenáči Prosetice), když ve finále svému soupeři nedal šanci a tak Buka Karel (FC Pivnice Santos Teplice) obsadil 2. místo. 3. místo si vybojoval Smolka Miroslav (U Havlů Třebenice), když v zápase o bednu porazil Romana Rámeše (Red Hornets Písty). Na 5. místě a účast v příští TOPce 16 si zajistili Davídek Antonín (Formani Duchcov) a Sukeník Pavel (Hrozen Ploskovice).

V turnaji jednotlivkyň žen si vybojovala 1. místo Kovářová Jana (WFS Evaň), která nedala soupeřkám šanci a celkem s přehledem si zopakovala toto umístění z minulých Travčic. Na druhém místě si spravila chuť po vypadnutí z TOPky 8 Mairichová Barbora (ŠK Bořeň Bilina) a stejně tak i 3. místo bylo určitou satisfakcí po vypadnutí z TOP 8 pro Faflákovou Zdeňku (Mniši s.r.o. Zabrušany). Na 4. místě opět smolně skončila Čepeláková Lenka (Pijonýři Litvínov) a těsně jí unikla možná účast v TOP 8.

V turnaji master dvojice muži si prvenství odnesla nově utvořená dvojice Řezníček Zdeněk (Black Bears Benešov n/P.) a Rouč Petr (Formani Duchcov), kteří za celý turnaj nenašli přemožitele. Na 2. místě skončili Kropáček Jindřich (Fofr team Duchcov) a Hradecký David a 3. místo vybojovala dvojice Šmejc Miroslav (Kanec Most) a navrátilec Davídek Antonín (Formani Duchcov).

V turnaji master dvojice ženy si pro obhajobu z předešlých dvou mastru došla dvojice Pilnáčková Kateřina (Pijonýři Litvínov) s Ilenčíkovou Janou (LM Pšov), když ve finále porazily vítězku TOP 8 Rödlovou Žanetu (Kanec Most) a Mairichovou Barboru (ŠK Bořeň Bilina). Na 3. místě se umístily úspěšné ženy z turnaje TOP 8 Strunzová Jitka (Torzo Bilina) a Dlouhá Radka (Gigant team Krásný Dvůr).

V Travčicích se už po páté uskutečnil turnaj „Amatérů", který vyhrála Kostolná Simona zo Žiliny. Na 2. místě se umístil Sahula Jiří a 3. místo obsadila Žebrovská Kateřina, oba z Litvínova.

Všem zúčastněným musíme poděkovat za klidný průběh turnaje a především musíme poděkovat těm, kteří počkali a vytvořili nádhernou kulisu při finálových zápasech a i při předávání cen těm nejlepším.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jiří Minařík) Sport Tue, 25 Oct 2016 08:55:38 +0200
Stolní hokejista Michal Justra získal páté místo na Polish Open http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10198-stolni-hokejista-michal-justra-ziskal-pate-misto-na-polish-open http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10198-stolni-hokejista-michal-justra-ziskal-pate-misto-na-polish-open

Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 

Obhájit vítězství v kategorii žen ve WTHA Tour se povedlo i Pavle Mišíkové (BHC StarColor Most „B“). Ta na Polish Open obsadila osmnácté místo, druhé mezi zúčastněnými ženami, a k prvenstvím ve WTHA Tour z let 2014 a 2015 přidala třetí v řadě. Mostecký šprtec letos získal ve WTHA Tour tři ze čtyř možných vítězství.

Kromě Michala Justry a Pavly Mišíkové se na Polish Open představili také Dalibor Frýba (11.) a Jakub Hasil (24.).
Další dlouhá cesta čeká mostecké billiard-hockeyisty již příští týden, kdy v Ostravě proběhne poslední turnaj započítávaný do Českého poháru 2016, po němž se uzavře kvalifikace letošního mistrovství republiky.

Kromě šprtce hrají mostečtí i další stolní hokeje. Ve Středisku volného času Most pokračoval seriál turnajů Air-hockey školám. Turnaje, který je realizován s přispěním United Energy, se tentokrát zúčastnili žáci a žákyně 15.ZŠ Most. Zvítězil David Kučera před Natálií Rycheckou a Terezou Romanovou.

VÝSLEDKY
Polish Open – Czyzowice – WTHA Tour Master / Český pohár ČP12 - billiard-hockey šprtec – 1. Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno), 2. Jan Tichavský, 3. Jan Kubečka (oba Šprtmejkři Ostrava), ..., 5. Michal Justra, ..., 11. Dalibor Frýba (oba BHC StarColor Most), ..., 18. Pavla Mišíková, ..., 24. Jakub Hasil (oba BHC StarColor Most „B“)
Air-hockey školám IX. – SVČ Most – Český pohár „B“ – 1. David Kučera, 2. Natálie Rychecká, 3. Tereza Romanová, 4. Michal Račkovič, 5. Kristýna Nguyenová (všichni 15.ZŠ Most), atd.

 

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jakub Hasil) Sport Tue, 25 Oct 2016 06:33:16 +0200
Pražskou soutěž starší žačky Černých andělů zakončily se vztyčenou hlavou http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10197-prazskou-soutez-starsi-zacky-cernych-andelu-zakoncily-se-vztycenou-hlavou http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10197-prazskou-soutez-starsi-zacky-cernych-andelu-zakoncily-se-vztycenou-hlavou

Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Snímek ze zápasu: Linda KŘEPELOVÁ

Bohužel stejně tak jako ke kolu minulému jsme ani teď neodcestovali v ideálním složení. Marodka a zranění náš tým tentokrát zasáhly citelněji, než v kole minulém ve Vršovicích, kde jsme i přesto dokázali třikrát zvítězit. Tentokrát, i když jsme na palubovce odevzdali v každém zápase maximum, stačilo to jen na jediné vítězství s Vršovicemi, kdy jsme ve druhém poločase doháněli tříbrankové manko z první půle. Kobylisy jsme potrápili hodně a padli jsme pouze o jedinou branku, Slávie tentokrát byla nad naše síly, ale potěšující pro nás je, že jako jediní v celé soutěži, jsme je dokázali přehrát aspoň jednou. Vyrovnané a bojovné vystoupení jsme předvedli i v posledním zápase nejen tohoto kola ale i celé soutěže proti domácím Hájům. Bohužel naše neproměněné šance nám nedovolili zakončit den vítězstvím a domácí vyhráli o tři branky.

„Dovolte mi pár slov na závěr. Po posledním zápase jsem vešel do šatny, v šatně bylo hrobové ticho, některé holky seděli na zemi, některé na lavičkách. Proč jste smutný holky? Ptám se a zároveň říkám, že k tomu nevidím důvod. Vím, že určitě měli v hlavičkách vidinu druhého místa v tabulce za Pražskou Slávií, na kterém jsme figurovali před tímto posledním kolem. Jen podotýkám, že já osobně na toto vůbec nekoukám a tuto skutečnost jsem věděl jen od mého parťáka Míry. Co nám k tomu řeknete pane Maršík, zazněla otázka z týmu. Velice mě potěšilo, že byly zamyšlené, že své vystoupení nehodily jen tak za hlavu. Tak tedy říkám. Před začátkem jsme si řekli, že dnes budeme hrát tak, abychom odsuď mohli odjed se vztyčenou hlavou a to jsme beze zbytku splnili. A vám radím, netrapte se nějakou tabulkou, nekoukejte na listinu střelců, milujte házenou, bavte se házenou. Naším cílem je abychom Vás co nejvíc přivedli do dorosteneckého věku s patřičnými dovednostmi, a já osobně jsem na Vás pyšný. Na hřišti jste dnes nechaly tělo a duši, nebyly jste komplet, přesto jste zůstaly vyrovnaným soupeřem proti kvalitním týmům. Není nejmenší důvod ke skepsi. No ale teď už doopravdy jen závěrem. Tu atmosféru, kterou dokázali vytvořit rodiče našich děvčat, nezažívají zcela jistě ani některé prvoligové týmy. Žádné bubny, řehtačky či trumpety a pořvávaní na rozhodčí či hráčky, ale slušné fandění, ke kterému stačí jen hlasivky a dlaně.
Vím, že z některých klubů nám tento fanklub závidí a já osobně smekám klobouček a děkuji jim všem. Tímto máme Pražskou soutěž za sebou, čekají nás ještě dva turnaje v oblasti, Mikulášský turnaj na domácí palubovce a rozjede se celorepubliková soutěž Žákovská liga, ale o tom více až přijde čas.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:
Zuzana KURUNCZIOVÁ a Tereza JURINOVÁ - brankařky, Adéla BORLOVÁ - 10, Adéla ČÁSOVÁ - 15, Adéla SCHEITHAUEROVÁ - 7, Antonie LEŽALOVÁ - 9, Aneta KŘEPELOVÁ - 6, Eliška JINDŘICHOVÁ, Kateřina VRBOVÁ, Linda STARÁ, Natálie ŠRÁMKOVÁ - 1, Kateřina ŠUTTOOVÁ – 7, Vedoucí: Miroslav STRAKA, Trenér: Jiří MARŠÍK

]]>
honza.vrany@seznam.cz (redakce) Sport Tue, 25 Oct 2016 06:20:49 +0200
ZE SPORTU: Gamblers Most obhájili titul http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10188-ze-sportu-gamblers-most-obhajili-titul http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10188-ze-sportu-gamblers-most-obhajili-titul

Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 

V utkání o třetí místo se proti sobě postavily pátý a šestý tým základní části, tedy GMS Most a Hospoda ULITA. Do utkání lépe vstoupila ULITA, která dokázala účinně využívat toho, že tradiční gólman GMS Most, Slavomír Švácha, je zraněný. Velmi rychle a snadno tak šla do dvougólového vedení. Teprve poté dorazili někteří opozdilí hráči GMS Most a obraz hry se začal postupně měnit. GMS bylo častěji na balónu, přebíralo iniciativu a bylo za to odměněno snižujícím gólem na 1:2. Tímto výsledkem skončil první poločas a do druhého se tak šlo za stále otevřeného stavu. I v něm to ale nakonec byla ULITA, kdo tahal za pomyslný delší konec provazu a to zejména díky ofenzivnímu představení Víta Popelky (2+3) a Vladimíra Běhavého (4+0), který dokázal vstřelit všechny první čtyři góly svého týmu. ULITA postupně navyšovala své vedení a v utkání o třetí místo tak nakonec zvítězila 7:2. Posledním střelcem v barvách ULITY byl Stanislav Levý (1+0). Poslední dva góly GMS Most v tomto ročníku vstřelili Svatopluk Boušek a Michal Pilař, přičemž oběma nahrával Jakub Černý.

Hospoda ULITA tak dokázala obhájit své loňské bronzové umístění a to přesto, že v základní části se umístila až na šestém místě.

Po střetu o bronz již bylo vše přichystáno k finálovému utkání, v kterém se proti sobě postavili dva největší favorité letošního ročníku a zároveň první a druhý tým základní části, tedy úřadující mistři Gamblers Most a nováček FC Jeptišky. V základní části to byly právě Jeptišky, kdo dokázal jednou Gamblery porazit a o to samé se chtěly pokusit i ve finále. Jejich sestava tomu ostatně napovídala, když kvalitou kádru byly s Gamblery minimálně srovnatelné.

Byly to však nakonec bohaté zkušenosti Gamblerů s malým fotbalem, které převážily finále na jejich stranu a přidaly jim další obhajobu titulu v Mostecké lize do výčtu jejich úspěchů. Gambleři šli ve finále záhy do vedení a to si přes poločasový stav 3:1 podrželi až do konečného vítězství 6:3. V zelenočerných mistrovských barvách pálili Ondřej Mentlík a Tomáš Režný (oba 2+0) a David Batelka a David Macko (oba 1+0). Na góly jim pak nahrávali dvakrát Ondřej Bíro z pozice gólmana a po jedné asistenci si připsali Tomáš Karaus, Tomáš Koudelka a Zdeněk Macháček. Ofenzivu stříbrných Jeptišek táhl zejména Jakub Hruštinec (1+1). S ním přesně pálili Danielové Kasal a Rulf. Zbývající asistence si pak připsali Jaroslav Horský a Marek Olah.

Mistrem DRFG Mostecké ligy, jejím zástupcem na příštím mistrovství republiky a případně i zástupcem v příštím ročníku Ligy mistrů se tak stali Gamblers Most.

Kanadské bodování play-off vyhrál Jakub Polák (9+4) z Gamblers Most. Ten získal třináct bodů stejně jako druhý Ondřej Mentlík (7+6) také z Gamblers a třetí Vít Popelka (4+9) z Hospody ULITA. O konečném pořadí této trojice nakonec rozhodoval počet vstřelených gólů.

Polák se stal s devíti zásahy rovněž nejlepším střelcem play-off a to před sedmigólovými Ondřejem Mentlíkem, Vladimírem Wagnerem z GMS Most a Vladimírem Běhavým z Hospody ULITA.

Nejvíce asistencí si připsal Vít Popelka (9) a stal se nejlepším nahrávačem play-off před trojicí Ondřej Mentlík, Jakub Hruštinec z FC Jeptišky a Michal Nguyen z GMS Most, která si připsala asistencí šest.

V rámci předávání individuálních ocenění po finálovém zápase byl jako každý rok udělen titul Nejplatnějšího hráče ročníku, kterým byl na základě hlasování kapitánů jednotlivých týmů hrajících ligu zvolen Ladislav Kešner. Do Síně slávy Mostecké ligy pak byl za ročník 2016 uveden brankář týmu proOFFICE, Milan Říha.
Finálový den učinil tečku za ročníkem 2016 Mostecké ligy a hráči i příznivci mosteckého malého fotbalu mohou vyhlížet jeho další ročník, který bude zahájen opět začátkem března 2017.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Aleš Janeček) Sport Mon, 24 Oct 2016 06:36:19 +0200
AKTUÁLNĚ: Verva dostala ve Zlíně nakládačku http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10185-aktualne-verva-dostala-ve-zline-nakladacku http://www.e-mostecko.cz/zpravy/sport/10185-aktualne-verva-dostala-ve-zline-nakladacku

Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

Ilustrační snímek z kotle litvínovských fandů. Foto: Jan Vraný

Branky a nahrávky: 4. Blaťák (Honejsek), 18. Říčka (Podešva, Bukarts), 43. Bukarts, 59. P. Holík – 46. Stříbrný (T. Pavelka, Sörvik)

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Horák, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, Honejsek, R. Vlach – Maruna, Podešva, Štumpf – Popelka, Chytil, Goiš.

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – Gerhát, M. Hanzl, R. Hanzl – Trávníček, Reichel, Jurčík – T. Doležal, Válek.

Zdroj: Onlajny.com

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Sport Sun, 23 Oct 2016 17:19:55 +0200