Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - Adventní dobročinné akce na podporu činnosti Diakonie ČCE v Mostě a jejích klientů také letos oslovily stovky dárců. V tradiční potravinové sbírce se v průběhu prosince podařilo získat trvanlivé potraviny pro ženy a děti z Azylového domu v Mostě a také klienty zapojené do programu sociální práce v ohrožených rodinách.

Dobrovolnické centrum zase získalo bezmála 30 tisíc korun prostřednictvím dobročinného bazárku v rámci kampaně Dobrovolnictví je šperk. Je to dvojnásobek loňského výtěžku. K podpoře mostecké Diakonie se již tradičně připojili žáci i středoškoláci z Mostecka. Např. studenti i pedagogové Střední průmyslové školy v Mostě, VOŠ sociálně právní v Mostě, mosteckého gymnázia, 3. ZŠ v Mostě, 3. ZŠ v Litvínově a v neposlední řadě i žáci a učitelé ZŠ Hamr.

Během sbírky se nashromáždili trvanlivé potraviny a další potřeby za tisíce korun. Mostečtí gymnazisté zase i letos zpívali pro Diakonii v rámci akce: Sbírka pro azylový dům. S velkým úspěchem se setkal také bazárek šperků na podporu mosteckých dobrovolníků, a to jak na straně dárců, kteří šperky do sbírky věnovali, tak na straně kupujících, kteří navštívili naše prodejní stánky v Jimlíně, Litvínově i Mostě. Všem, kteří se podpory našich programů jakoukoli formou zúčastnili a zúčastňují, patří za jejich podporu upřímné poděkování.

Autor: Markéta Strížová

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací