Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Česká republika - Gynekologové provozující praxi se budou nově podílet na zajištění pohotovostních služeb, porodů a operačních výkonů v nemocnici. Odborná společnost a zdravotní pojišťovny se za podpory Ministerstva zdravotnictví dohodly na propojení ambulantní a nemocniční péče. „Posílí to odbornost lékařů, komfort pacientek a napomůže v řešení personální situace v lůžkových zařízeních,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví, Česká gynekologická a porodnická společnost a všechny zdravotní pojišťovny podepsaly memorandum, kde se zavázaly, že ambulantní gynekologové a porodníci se budou podílet na zajištění pohotovostní služby v nemocnicích s porodnickým oddělením minimálně v rozsahu 2 pohotovostních služeb v měsíci po dobu 5 let od data uzavření smluvního vztahu, a na porodech a operačních výkonech po dobu 5 let od data atestace.

„Praxe v ambulanci se postupem času stává jednostrannou a lékař ztrácí spojení s oborem. Díky vazbě na nemocnici bude mít pravidelný kontakt s medicínským poznáním a bude si tak udržovat odbornou erudici. Jednoznačně to povede ke zvyšování kvality péče. Pozitivní dopad pocítí samozřejmě i samotné pacientky. Nejenže lékař pacientce poskytne velmi kvalitní péči v průběhu těhotenství, ale bude moci provést i samotný porod v porodnici.,“ vysvětlil ministr Vojtěch.

Zapojení ambulantních gynekologů pomůže řešit i nedostatek lékařů v některých nemocnicích. „Spolupráce s ambulantní sférou nám pomůže vykrýt chybějící lékaře. Kromě toho si mladí lékaři budou bezprostředně po studiích udržovat vztah s vědou a oborem, což považuji v prvních pěti letech jejich praxe za nesmírně důležité,“ uvedl ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě Jaroslav Feyereisl.

Memorandum se týká pouze lékařů, kteří po jeho podpisu složí atestační zkoušku z oboru gynekologie a porodnictví.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací