Sobota 29. únor 2020
Svátek má ---

ČR - Česká turistická aplikace Mapy.cz společnosti Seznam.cz spustila další novinku pro svoji webovou verzi. Interaktivní 3D zimní lyžařské a letní turistické mapy pro Českou republiku i celý svět lidem nabídnou pohled na reálný plastický terén.

Mapy.cz tak po integraci 3D zobrazení měst České republiky, které je vytvořeno z leteckých snímků, rozšiřují trojrozměrnou vizualizaci také na své turistické mapy pro zimní i letní sezónu.

„Turisté si mohou na našich mapách hledat a plánovat pěší i cyklistické výlety nebo horské túry a prozkoumat trasy v téměř reálném podobě. Lidem tímto zobrazením zároveň chceme nabídnout možnost dopředu odhadnout rizika například ohledně výškových převýšení, která by je mohla na cestě potkat,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz, a dodává, že v praxi se uživatelům u lyžařské mapy zobrazí lepší výšková orientace, tedy sklon svahu, a u sjezdovek ještě i jejich obtížnost.

Ovládání je velmi intuitivní, jednoduše se 2D i nové 3D mapy přepínají mezi sebou prostřednictvím označených ikon umístěných v levé horní části obrazovky. Seznam.cz zatím neuvedl, kdy bude možnost trojrozměrného pohledu také v prohlížečích na mobilních telefonech.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací