Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Most - Tento výhled na říčku Bílinu asi moc lidí nezná. Tok, který překonává velkou průmyslovou oblast, je v místě pod Hněvínem překonáván nespočtem mostků, lávek a potrubí.

Dřív se do těchto míst moc lidí nedostalo. To se mění s novou silnicí z Mostu na Mariánské Radčice. V jedné ze zatáček pod Hněvínem, kde se k silnici připojuje i cyklostezka, se můžete zastavit na tomto místě. Vede zde odbočka přes betonový most, nijak dnes již nevyužívaný. A z něj je tento "neobvyklý" pohled na řeku, který není pod různými produktovody skoro ani vidět.

Řeka Bílina od pramene v Loučenské hornatině Krušných hor až do Ústí nad Labem, kde se vlévá do Labe, měří 83,6 km. Protéká nejprůmyslovější oblastí České republiky. Za poslední tři desetiletí se čistota vody v řece výrazně zlepšila, a toto zlepšování stavu nadále pokračuje. Svědčuje o tom i pravidelné vysazování ryb do vodního toku.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací