Pátek 23. srpen 2019
Svátek má Sandra

Teplice – Ve čtvrtek 25. dubna bylo uvedeno do provozu zmodernizované Aquacentrum v Jiráskově ulici v Teplicích. Veřejností dlouho očekávanému otevření předcházela kompletní rekonstrukce a inovace interiéru i exteriéru.

Stavbu město zahájilo na podzim v roce 2017. Tepličtí hradili veškeré náklady z vlastních zdrojů a do plaveckého centra nateklo z městského rozpočtu v průběhu několika měsíců 315 milionů korun. Tedy částka, která převyšuje původní rozpočet o více než 15 milionů.

Při rekonstrukci došlo k výrazným stavebním změnám. Budova byla například rozšířená přístavbou o prostor, ve kterém je 25 metrů dlouhý plavecký bazén. Změnily se i okolní exteriéry. Kromě nově zbudovaného parkoviště získalo okolí novou zahradní úpravu a celek působí otevřeněji a mnohem upraveněji. Co se týká interiéru, byla vybudovaná nová, modernější sauna a celkovou proměnou prošla i recepce. Chodby ke sprchám a k šatnám získaly na barevnosti a prosvětlení a najdete tady i malé skříňky na cennosti. V šatnách byly instalované nové šatnové skříňky. Ty jsou podle pracovnice recepce prostornější oproti původním, často kritizovaným pro nedostatek úložného místa.

Hlavním záměrem přestavby Aquacentra bylo vybudovat zábavný Dětský svět s atrakcemi a zázemím pro rodiny s dětmi. V původním kruhovém bazénu je instalovaný nový tobogán v symbolických žlutomodrých barvách. Je tady nové brouzdaliště a široká skluzavka. Návštěvníci mohou využít také houpací závěsnou jeskyni nebo divokou řeku. V prostoru je hned několik chrličů vody. Jedním z nejvýraznějších je vodní hřib u brouzdaliště, vedle kterého je dětská sauna s ochlazovacím bazénkem. Voda v dětském světě je vyhřívaná na příjemnou teplotu od 28 do 33,5 stupňů celsia.

Podle ředitele centra Michaela Parasky je cílem přitáhnout především rodiny s dětmi. Záměru odpovídá i výše vstupného v Dětském světě, která motivuje k využívání rodinné vstupenky. Například za jednu hodinu tady dospělý zaplatí 90 a dítě od 10 let 70 korun. Pokud si ale koupí rodinné vstupné, zaplatí dospělý 70 a děti od 6 do 15 let 60 korun. Malé děti od 1 roku do 6 let platí jen 20 korun. Rodinné vstupné zvýhodňuje rodiny s dětmi i při využití sauny. V plaveckém bazénu vyjde dospělého jedna hodina na 60 a děti, studenty a seniory na 40 korun. Každý čtvrtek se koná ranní plavání, v době od 6 do 8 hodin, kdy 1 hodina vyjde dospělého na 50 a ostatní na 40 korun.

Jak upozornil ředitel Paraska, není v tuto chvíli ještě možné platit v Aquacentru kartami. Vše se ale připravuje a v květnu už by měl být pro návštěvníky k dispozici funkční platební terminál. Dnes bylo nové Aquacentrum uvedené do provozu, ale oficiální slavnostní otevření by se mělo uskutečnit teprve v úterý 7. května v 10 hodin.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací