Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik

Ústecký kraj - Velký chovatelský úspěch si připsala Zoo Ústí nad Labem. Podařilo se tady poprvé odchovat dvě mláďata tučňáků brýlových. Jedná se o historicky první odchov tučňáků brýlových nejen v ústecké zoo, ale také v rámci celé Unie českých a slovenských zahrad, neboť tento druh jiná zoo nechová.

Tučňáky brýlové začala zoo chovat v roce 2017. U páru vytvořeného samcem Alfiem a samicí Bobinou bylo během letošního jarního období pozorováno páření. Později si ke hnízdění vybrali skalní dutinu v zadní části venkovního výběhu, kam si nosili hnízdní materiál.

Před hnízdiště byla instalována fotopast, díky které byla během následujících dní pozorována dvě vejce. Vajíčka zahřívala z 70 procent samice Bobina a samec Alfie jí neustále nosil nový čistý materiál na hnízdo.

V sobotu 18. května se z nory začalo ozývat pípání prvního mláděte a o dva dny později se vylíhlo i druhé. K prvnímu krmení došlo po dvou dnech od vylíhnutí, než mláďata strávila vaječný žloutek. Na samotném krmení svých potomků se střídají poctivě oba rodiče.

Ošetřovatelé věří, že i nadále bude vše probíhat bez komplikací a první odchovaní tučňáci budou růst a prospívat. Snad se podaří odchov i ostatním párům tučňáků, u kterých dochází stále k páření a úpravám hnízdních dutin.

video

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací