Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Mostecko – Mostečané a Litvínované se zděšením sdílejí výsledky jakési ankety, která má srovnávat kvalitu života v České republice. Podlé té jsou Most a Litvínov až někde kolem dvoustého místa, tedy na spodku žebříčku. Na opačném pólu jsou Říčany (kde to je?) a Praha.

Z nepochopitelných důvodů se prý mají Pražáci skoro úplně nejlépe z celé naší republiky. My si to nemyslíme a tady je našich deset důvodů, proč zůstat pod Krušnými horami.

  1. Na Mostecku se netísní více než desetina republiky na jednom místě. Kdo by se chtěl denně prodírat davy, aby se podíval na náměstí?
  2. Vyznáte se v různých modrých zónách, netušíte, kde zaparkovat? To se vám u nás nestane. Nic takového tu, zatím, neznáme.
  3. Dennodenní zácpy. Když už čekáte dvě minuty, než vyjedete z Centralu, jste nervozní. V Praze byste jako řidič nejspíš nepřežili.
  4. Praha nemá autodrom.
  5. Na mosteckém hradě nemusíte procházet ponižující bezpečnostní prohlídku
  6. Nikdo nám tu nad Most nevěší červené trenýrky, asi proto, že k nám prezident jezdí naštěstí jen na návštěvu a nežije tu.
  7. Na sjezdovku tu dojedete MHD. V Praze vás autobus hodí maximálně tak k letišti. V Mostě skočíte na tramvaj, v Litvínově přestoupíte na bus a za 24 minut jste na Meziboří na sjezdovce. To se hodí zvlášť v zimě.
  8. Zkoušeli jste si někdy koupit byt v Praze? V Mostě máte za stejnou cenu půlku vchodu, v Janově celý vchod.
  9. Zašli jste si někdy v Praze do hospody? V centru? V Mostě a Litvínově máme pivo dvakrát levnější.
  10. Praha nemá žádný přesunutý kostel, který by město proslavil.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací