Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš

Ústecký kraj - Expedici na cizí planetu a život vesmírných průzkumníků si na vlastní kůži vyzkoušeli žáci středních a základních škol, kteří se zúčastnili finále Krajské odysey zaměřené na robotiku. To se konalo v laboratořích Ústavu strojů a energetiky Fakulty strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem.

Své schopnosti a dovednosti děti změřily v několika disciplínách šitých na míru účastníkům vesmírné expedice. Soutěžící si zadání užívali. Robotická odysea tak pro ně, spíše než soutěží, byla dobrodružstvím a zajímavou hrou.

Hlavní ideou krajské odysey bylo přilákat děti ke studiu na odborných technických školách, a to jak středních, tak i vysokých. Žáci, kteří se soutěže účastnili, mají pro technické studium ty nejlepší předpoklady. Jejich připravenost ocenili i mentoři z UJEP, kteří měli jednotlivé týmy na starosti.

Krajská odysea je další aktivitou, kterou chce Ústecký kraj zvýšit úroveň vzdělávání a spolupráce mezi školami.

Děti z Ústeckého kraje už mohly prožít dobrodružství s chemií i robotikou. Soutěže v ostatních oborech na ně ale ještě čekají. Své znalosti a schopnost týmové práce prokážou například také v matematice či v biologii.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací