Sobota 11. červenec 2020
Svátek má Olga

Krušné hory – Jak moc velký je rozdíl mezi sněhovou pokrývkou vloni a letos? Propastný. V pondělí jsme se o tom přesvědčili nedaleko Výsluní v Krušných horách na Chomutovsku.

Na stejném místě jsme udělali snímek s odstupem přesně jednoho roku. Vloni naváté několikametrové závěje, kterými si silničáři prokousávali cestu několik dní, se letos smrskly na sotva pár centimetrů.

Situace v Krušných horách je všude stejná. V současné době je na území spravovaném státním podnikem Povodí Ohře prakticky nulová zásoba vody ve sněhu. Spolu s deficitem množství podzemní vody je tak před námi potenciální riziko sucha. Pokud nebude do konce zimy sněžit a následně na jaře pršet, může sucho přijít nečekaně brzy.

„Prakticky od začátku roku s obavami sledujeme stav srážek na našem území. Situace se v posledním týdnu alespoň částečně zlepšila, přesto bude velkým problémem chybějící sněhová pokrývka. Nejen, že se nedoplní zásoby podzemní vody, ale voda bude pravděpodobně už brzy na jaře chybět i ve vodních tocích,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Před rokem...

2402snih2

Nyní...

2402snih3

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací