Sobota 28. březen 2020
Svátek má Soňa

Chomutov - Lákavější herní místa, bezpečnější prvky, zábavnější atrakce. To je cíl, k němuž letos rázně vykročil chomutovský zoopark. Spolupracuje na tom i s architekty.

Výraznější obnova dětských hřišť v areálu je potřeba. Řada prvků dosluhuje a revizní zprávy jsou nekompromisní. Takhle už museli v zooparku odstranit například skluzavku a vyhlídku nad výběhem medvědů nebo hrazdičky u dřevěných soch.

Minulý týden musel zoopark demontovat i velkou dřevěnou atrakci u krámku se suvenýry. „Bohužel už nesplňovala bezpečnostní normy a nebylo možné ji zachránit ani opravou,“ komentuje nutné rozhodnutí ředitelka Zooparku Chomutov Věra Fryčová. Jak dodala, v zooparku si však dobře uvědomují, že právě tato prolézačka se skluzavkou byla jedna z nejoblíbenějších. „Už s architekty řešíme nákup nového herního prvku, který by byl bezpečný a atraktivní nejen pro ty nejmenší,“ dodává s tím, že by ho ráda nainstalovala ještě před začátkem sezony.

U výměny jednotlivých atrakcí to ale neskončí, zoopark k obměně přistupuje komplexně. „Pracujeme například na architektonické studii obnovy dětské zoo, která je velice oblíbená u rodin s dětmi a bývá také dějištěm našich akcí,“ prozradila další plán do blízké budoucnosti ředitelka Fryčová. Počítá se s tím, že dojde na obnovu stávajících herních prvků a přibydou i nové. Zřejmě to však nebude ještě tuto sezonu.

Vedení zooparku tak pokračuje v postupné obnově zastaralých prvků a zařízení v areálu. V loňském roce organizace investovala hodně peněz do odstranění závad u expozic zvířat a rovněž v zázemí pro zaměstnance. „Některé naše investice možná nejsou tolik vidět, ale kvůli zajištění bezpečnosti jsou velice důležité,“ upozorňuje Fryčová.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací