Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Žatec – Dvoudílný film Anatomie zrady, jehož děj se odehrává převážně v období války a protektorátu, uvedla v premiéře Česká televize. Diváci z našeho regionu v něm mohli poznat řadu míst v Žatci, převlečených do dobových kulis, například s nacistickými prapory. Historické čtvrti Žatce byly jedním z mnoha míst v ČR, kde se záběry natáčely. Filmový štáb v Žatci pracoval minulý rok v dubnu a květnu.

Na obrazovce byli vidět herci a komparzisté při záběrech například z prostranství před žateckým divadlem, z Dvořákovy ulice před budovou základní speciální školy nebo z Dlouhé ulice z oblasti synagogy a Nádražních schodů.

Hraný film se věnoval osudům Emanuela Moravce, vojáka, učitele, publicisty, který měl slibně nastartovanou kariéru, bojoval za Československo v legiích a později v době Mnichova aktivně vystupoval proti německé okupaci, ale nakonec začal s nacisty spolupracovat, stal se ministrem školství v protektorátní vládě a pro obyvatele zároveň jedním z největších symbolů kolaborace s okupanty. Po vypuknutí Pražského povstání spáchal sebevraždu – tento týden uběhlo od těchto událostí 75 let.

Hlavní roli hrál Marián Labuda mladší, další role ztvárnili také například Ondřej Vetchý, Viktor Preiss, Vladimír Polívka a jiní známí herci. V diskuzích mezi diváky má snímek řadu příznivých ohlasů. Kdo ho nestihl vidět „naživo“ a má zájem ho zhlédnout, může si oba díly filmu stále ještě přehrát na webových stránkách České televize.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací