Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Litvínov - Městská knihovna Litvínov uskutečnila v rámci Univerzity volného času pochod pro milovníky turistiky krásnou flájskou přírodou. Účastníci si prošlapali jižní břeh Flájské přehrady, prohlédli si počátek přivaděče surové pitné vody, jehož potrubí vede až do úpravnu vody v Meziboří.

Prošli přes dva můstky, obešli bludný kořen a ve vodě pátrali po zbytcích původní silnice, která vedla z Dlouhé Louky do zaniklé obce Fláje. Rovněž si prohlédli pomník zaniklé obce a zrekonstruované základy přestěhovaného kostela svatého Jana Křtitele.

Zde na nově zbudovaných lavičkách s vidinou krásného místa v autobusu u okna rekapitulovali dosavadní nabyté dojmy. Netušili však, že je čeká nejtěžší úsek výletu,… překlopýtat základy zbořených staveb, překonat několik krátkých, ale příkrých svahů a přebrodit bažinu. Všichni si nakonec v autobusu své místečko našli, a i když měli „placaté“ nohy, odjížděli se spokojeným úsměvem ve tvářích! Také i proto, že si na svém těle neodváželi žádné zvířátko.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací