Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Chomutov - Nové muzeum Pragovky vznikne v průmyslovém areálu v ulici Ctiborova v Chomutově spojením dvou nevyužívaných továrních hal a novostavbou otevřené haly mezi nimi.

V muzeu bude vystavena unikátní sbírka vozů značky Praga pana Příhody, která po dlouhých peripetiích zakotvila díky domluvě kraje, města a majitele sbírky právě v Chomutově.

Architektonické studio Ateliér Kopecký v současnosti zpracovává studii, na jejímž základě vznikne projekt propojením části industriálního areálu na muzeum. Dvě stávající haly vytvoří prostředí pro vystavování exponátů.

Novostavba otevřené haly bude svojí formou odkazovat na staré průmyslové objekty s vrchním osvětlením, ve kterých byly automobily kdysi vyrobeny a které poskytují pro muzeum ideální světelné podmínky. Prezentace studie proběhne 8. října 2020 v budově Oblastního muzea Chomutov.

„Jsem rád, že se konečně blížíme k finále realizace Muzea Praga a tato unikátní sbírka bude mít odpovídající prostory k tomu, aby ji mohla vidět veřejnost,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist