Středa 2. prosinec 2020
Svátek má Blanka

ČR - Společnost Hyundai Motor odhalila svůj nejnovější vysokovýkonný model, zcela nový Hyundai i20 N. Sportovní hatchback, inspirovaný soutěžním vozem i20 WRC je připraven pro ostrou jízdu na závodních okruzích, ale řidiče potěší i v každodenním provozu. Stejně jako ostatní modely Hyundai N nabízí i20 N radost z jízdy díky motoru s jedinečnými výkonovými parametry a mnoha dalším technickým inovacím zaměřeným na dosahování mimořádné jízdní dynamiky. Nejnovější model uspokojí sportovně orientované automobilové nadšence a rozšiřuje produktovou řadu vysokovýkonných modelů Hyundai v Evropě, která zahrnuje modely i30 N a i30 Fastback N.

Zcela nový i20 N má své kořeny v motoristickém sportu. Inspirací při jeho vzniku byl soutěžní vůz i20 Coupe WRC, který je rozsáhle upravenou verzí silničního modelu Hyundai i20. Hmotnost modelu i20 N proto také odpovídá minimální hmotnosti stanovené pravidly mistrovství světa v rallye FIA WRC (World Rally Championship). Právě s tímto modelem Hyundai slaví úspěchy. V sezoně 2019 se stal Hyundai mistrem světa WRC v hodnocení konstruktérů, mimo jiné i díky čtyřem vítězstvím. Značka Hyundai dosáhla dodnes celkem 17 vítězství v mezinárodních automobilových soutěžích nejvyšší úrovně.

„Naše vysokovýkonná značka N zaznamenala obrovský úspěch již při představení modelu i30 N v roce 2017. Tentokrát jsme se rozhodli vyvinout model inspirovaný naší i20 Coupe WRC, vozem tak úspěšným ve FIA WRC,“ uvedl Thomas Schemera, výkonný viceprezident a ředitel produktové divize Hyundai Motor Company. „Se zcela novou i20 N rozšiřujeme naši nabídku vysokovýkonných modelů N, abychom oslovili ještě více zákazníků, kteří si přejí přenést vzrušení z jízdy na závodním okruhu i do běžného života.“

Působivý vnější design bez kompromisů

Zcela nový i20 N dává na odiv nekompromisní a působivý vzhled, který umocňuje ryzí zážitky z mimořádně sportovní jízdy. Vnější design zvýrazňuje vysokovýkonný charakter tohoto modelu kombinací prvků známých z historie účasti značky Hyundai v automobilových soutěžích. Jeho základem je „smyslná sportovnost“, aktuální designová identita společnosti, která vytváří pro řidiče emocionální přitažlivost. Sportovní, dynamický styl výchozího modelu Hyundai i20, který je etalonem ve své třídě, je doplněn aerodynamicky funkčními tvary. Mezi sportovní úpravy patří také snížení světlé výšky o 10 mm.

Přídi dominuje přední nárazník s velkým otvorem pro přívod vzduchu k přeplňovanému motoru. Široká maska chladiče s logem N má specifickou mřížku inspirovanou šachovnicovou vlajkou, jež prozrazuje připravenost zcela nového modelu i20 N k jízdě na závodních okruzích. Tenký spoiler pod maskou chladiče s ozdobnými prvky v odstínu Tomato Red rovněž umocňuje sportovně orientovaný design tohoto modelu. Tato barva sahá přes nová obložení bočních prahů až k zádi, jejíž šířku umocňuje. Jedinečné boční prahy navíc zesilují dojem propojení mezi přídí a zádí vozidla.

Charakteristický střešní spoiler inspirovaný WRC zvyšuje přítlak na zadní nápravu a umocňuje aerodynamický charakter zcela nového modelu. Vůz je díky tomu radost řídit na jakékoli silnici. Spoiler pomáhá udržovat stabilitu zejména ve vysokých rychlostech. Zadní nárazník s integrovanými prvky ve stylu difuzoru a trojúhelníková zadní mlhovka evokují ikonické tvary modelů i30 N a i30 Fastback N. Na vysoký výkonový potenciál motoru poukazuje rozměrná koncovka výfukové soustavy.

Mezi další přednosti designu patří přední světlomety LED, ale i tmavě tónované zadní svítilny, které připomínají černé diamanty. Sportovní vlastnosti zcela nového modelu i20 N jsou zdůrazněny také speciálními 18“ koly z lehké slitiny s matně šedou povrchovou úpravou a brzdovými třmeny s logem N.

Zcela nový model i20 N je nabízen v šesti barvách karoserie včetně charakteristického laku N v odstínu Performance Blue, dodávaného exkluzivně pro modely Hyundai N. Celkový dojem může ještě zesílit na přání volitelné dvoubarevné lakování se střechou v odstínu Phantom Black. Závodní a soutěžní DNA značky Hyundai potvrzují také ozdobné prvky v odstínu Tomato Red.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací