Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Žatec - Dvě okružní křižovatky v Plzeňské ulici v Žatci, u Kauflandu a pod pivovarem, mají definitivně novou podobu. Vedle květinové výzdoby získaly také nové dominanty, které jsou typické pro toto město chmele.

Kruhový objezd u Kauflandu, kudy se mimo jiné jede i z Mostu dále na Podbořany a Plzeň, zdobí symbol chmelnice. Dominantou křižovatky pod pivovarem je pak pivní sud s vyřezávaným znakem Žatce. „Na obou okružních křižovatkách už byla dokončena i stálá květinová výsadba. Dosazovat se budou během podzimu už jen cibuloviny, které vykvetou příští rok na jaře,“ potvrdila dokončení proměny obou křižovatek Martina Mrázková, jež má na Městském úřadě v Žatci na starosti zeleň ve městě.

Co zbývá v souvislosti s oběma křižovatkami ještě dořešit, je zajistit péči o rostoucí květiny a byliny, včetně pravidelného odstraňování plevele. To je odborná práce, kterou musejí provádět zahradníci, jichž je ale v Žatci nedostatek.

S proměnou okružních křižovatek v Žatci začalo město už loni, kdy dostaly novou podobu středy kruhových objezdů v Komenského aleji u Lidlu a evangelického kostela. Obě křižovatky v Plzeňské ulici získaly novou podobu v průběhu letošního léta.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací