Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

Teplice – Lodičky na Horním rybníku v Zámecké zahradě budou jezdit i tuto sezónu. Provozovatelem půjčovny loděk, na kterého Statutární město vypsalo výběrové řízení, se nakonec stane nový majitel objektu u opiček. Svézt se zájemci mohou poprvé v rámci zahájení lázeňské sezóny, v pátek 27. května. K dispozici budou čtyři laminátové loďky s duralovými vesly. Na návštěvníky je ale připravené i zdejší bistro.

„Projížďky na loďkách byly vždy populární a jsem rád, že se nám podařilo provoz na tuto sezónu zajistit a lidem vrátit možnost, jak si zpříjemnit a zpestřit procházky Zámeckou zahradou,“ uvedl k vyhledávané atrakci primátor Hynek Hanza. Ten společně se svým náměstkem Jiřím Štáblem odrazí v pátek v 10.30 loďku od břehu jako první a zahájí tím letošní sezónu půjčovny.

Služba půjčování loděk v Zámecké zahradě začne letos provoz později než v jiných letech. „Poměrně dlouho jsme sháněli výrobce pramic, takže pořízení nových loděk nebylo úplně jednoduché. Na provozování půjčovny jsme se dohodli s novým majitelem objektu u opiček,“ vysvětlil náměstek primátora Jiří Štábl.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist