Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

ČR, Mostecko - Každoroční Anketa o nejkrásnější známku už má svého vítěze. Prostřednictvím hlasovacích lístků z časopisu Filatelie nebo webových stránek znamkaroku.cz byly letos uděleny 8 363 hlasy, což je oproti loňskému roku nárůst o více než dva tisíce. Hlasující letos vybírali ze 44 poštovních cenin, které byly emitovány v loňském roce.

Co do počtu hlasů nejúspěšnější byla známka KOCOUR MIKEŠ a stala se tou nejkrásnější roku 2021. Grafickou úpravu ceniny s populární postavičkou Josefa Lady připravil Pavel Hrach a rytinu zpracoval Václav Fajt. Na výslunní se tak vrací poštovní známky, které jsou připravované s využitím rytiny, jelikož právě KOCOUR MIKEŠ od hlasujících získal 1 239 hlasů.

Páté místo s 367 hlasy získala známka s motivem zámku Jezeří.

Zájemci o koupi českých poštovních známek se mohou obrátit na poštovní Službu filatelistům, Nákladní 29, 362 07 Depo Karlovy Vary. Všechny známky lze nalézt na webových stránkách České pošty www.ceskaposta.cz.

Známka s motivem Jezeří vyšla vloni v červnu v aršíku Krásy naší vlasti: státní zámek Jezeří. Motivy dvou známek na aršíku je již zmíněná jedna z nejzajímavějších památek u nás a skalnatá rokle Vlčí jáma, výtvarnou podobu emitované ceniny uzavírá pohled na hornický region Krušnohoří s dobovou ilustrací středověké hornické činnosti. Autorem výtvarného návrhu emise je Adolf Absolon, Martin Srb je pak autorem rozkresby horní známky a rytiny obálky prvního dne vydání. Nominální hodnota známek je 26 a 27 Kč.

Vítězná známka

Pořadí 10 nejúspěšnějších známek roku 2021 včetně počtu získaných hlasů:

Pořadí

Emise

Počet hlasů

1

KOCOUR MIKEŠ

1239

2

EUROPA: KOČKA DIVOKÁ

856

3

NEGRELLIHO VIADUKT

656

4

PRAŽSKÉ JEZULÁTKO

528

5

ZÁMEK JEZEŘÍ

367

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist