Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Bělušice - Věznice Bělušice na Mostecku byla se svými třemi štafetami i letos součástí Yellow Ribbon Run.

Tři štafety, složené ze zaměstnanců Věznice Bělušice a čtyř vybraných odsouzených, se zúčastnily letošního ročníku Yellow Ribbon Run, konaného opět v Aktivním lesoparku Řepy. Jedná se o charitativní běh, který se v Česku poprvé uskutečnil v roce 2016 a má hned několik cílů.

"Jedná se zejména o cíle spojené se zaměstnatelností lidí s trestní minulostí a jejich integrací do společnosti, pomoci vytvářet pracovní příležitosti pro lidi s trestní minulostí, přispívat k prevenci kriminality, snížení míry recidivy a v konečném efektu i větší bezpečnosti ve společnosti. Odsouzení zapojení do tohoto projektu se během roku připravují na běh v rámci aktivity programu zacházení ve svém volném čase po práci," uvedla mluvčí Věznice Bělušice Danuše Vránová.

Jedná se o vězně splňující podmínky volného pohybu a zároveň pracovně zařazené v tomto statutu na pracovištích mimo věznici. "Věznice Bělušice se do tohoto projektu zapojuje od jeho zahájení a bude v něm i nadále pokračovat. Z 98 štafet se naši běžci umístili na krásném 17 místě," dodává mluvčí.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist