Čtvrtek 23. květen 2019
Svátek má Vladimír

Litvínov - Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická skupina v České republice, pomohl s rekonstrukcí střední školy EDUCHEM v Meziboří u Litvínova. Díky tomu mohla střední škola přivítat své studenty do nového školního roku v novém interiéru.

Rekonstrukcí prošla chodba prvního patra. Na stěnách jsou znázorněny zajímavé informace ze světa chemie, které žákům i rodičům přibližují rafinérské a petrochemické aktivity Unipetrolu. Obor Aplikovaná chemie nyní v Educhemu studuje téměř šedesát studentů, z toho dvacet osm nyní vstoupilo do prvního ročníku.

Unipetrol obnovil spolupráci se střední školou Educhem. I díky němu škola přečkala nedávné náročné období, ve kterém postupně upadala. S novými majiteli škola ožila a do lavic nyní usedá stále více studentů. V novém školním roce se do prvního ročníku přihlásilo osmdesát studentů. Třetina z nich zvolila chemický obor, protože je láká vidina kariéry v Unipetrolu.

„Se školou spolupracujeme dlouhodobě, vždyť téměř třetina našich operátorů v Chemparku v Záluží, prošlo jejími lavicemi. Jsme rádi, že noví majitelé školu opět rozvíjí a počet studentů zdárně roste. Minulý rok nastoupilo na obor Aplikovaná chemie dvacet čtyři studentů a tento rok dokonce dvacet osm. Každé popoletí navíc podporujeme vybrané studenty stipendiem,“ pochvaluje si obnovenou spolupráci Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za investice, vzdělávání, výzkum a vývoj.

„Spolupráce s Unipetrolem je oboustranně přínosná. My můžeme díky Unipetrolu přilákat studenty na perspektivní studijní obor kombinující výuku s praxí a Unipetrol má zaručen trvalý přísun dobře vzdělaných a oboru znalých absolventů,“ vysvětlil Pavel Prošek, statutární ředitel školy, a doplnil: „Společně organizujeme také exkurze, besedy a workshopy pro žáky a pedagogy. Unipetrol nám i s chemickými pomůckami. Dobře vybavená laboratoř je pro studium chemie zásadní.“

Unipetrol spolupracuje s řadou středních i vysokých škol. Snaží se tak podnítit u mladé generace zájem o chemii a školám zlepšit podmínky pro atraktivní a kvalitní výuku chemie a zajistit si tak stálý přísun potenciálních zaměstnanců pro své rafinérské a petrochemické závody. Jen v minulém školním roce přivítal v Chemparku v Záluží téměř 500 studentů. V roce 2015 otevřel v areálu Chemparku Univerzitní centrum Vysoké školy chemicko-technologické, ve kterém téměř čtyřicet studentů studuje čtyři chemické obory přímo v podmínkách výrobního závodu. Jde tak o ideální propojení teoretické a praktické výuky.

V letošním roce Unipetrol založil Nadaci Unipetrol na podporu středoškolským a vysokoškolským studentům a středním školám. „Zřízení nadace je dalším vkladem do budoucnosti chemického průmyslu, vědy a výzkumu. Otevřeli jsme příležitost ke vzdělání co největšímu počtu studentů, nezávisle na původu či sociálním zázemí. Zcela konkrétní formou a reálnou sumou ve výši šest milionů korun ročně,“ uzavřel Andrzej Modrzejewski, generální ředitel skupiny Unipetrol.

 

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací