Čtvrtek 18. říjen 2018
Svátek má Lukáš

Mostecko - Čtyři a půl tisíce cestujících přepravili v letošní turistické sezoně na takzvané Švestkové dráze vedoucí z Mostu přes část Lounska do Lovosic. Na dráze jezdil letos nový dopravce, AŽD Praha.

AŽD Praha zároveň velkou většinu této trati v úseku Čížkovice-Obrnice (tzv. Švestková dráha) i vlastní. AŽD Praha koupila Švestkovou dráhu vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty a ve spolupráci s Ústeckým krajem zde spustila víkendovou turistickou linku T4.

Vedle pravidelných jízd o víkendech a ve svátcích se tu během sezóny konal i doprovodný program. Zmínit lze například první ročník divadelních představení na kolejích v provedení spolku Kredenc, kdy se česko-německé příběhy odehrávaly nejenom uvnitř vlaku, ale také kolem něj.

Švestková dráha se tedy po nutných opravách postupně stává moderní a fungující tratí, která bude do budoucna sloužit také jako testovací polygon, kde si společnost AŽD Praha odzkouší své nové technologie.

„V příštím roce nás čekají další opravy tratě a rozšíření moderních technologií. Připravujeme také změny v jízdním řádu turistické linky T4, které se budou cestujícím určitě líbit. Nejenom, že budou naše spoje logicky navazovat na vlaky Českých drah v Lovosicích a Mostě, ale dojde i ke zkrácení doby cestování díky vyšší rychlosti vlaků. Z Lovosic do Mostu se o víkendech a svátcích pojede hned třikrát, a to ve 4 hodinovém taktu. Na trati bude navíc zabezpečena řada přejezdů, a trať se tak stane výrazně bezpečnější i pro obyvatele blízkých obcí a řidiče aut. Co se týče dalších aktivit, chystáme na příští prázdniny na naší trati letní slavnosti s hudbou, zábavou a občerstvením,“ popisuje další plány generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací