19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Most - Letošní zahájení turistické sezóny v Mostě se ponese v duchu lahodného vína. Startuje se již tuto sobotu 27.dubna od devíti hodin u děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie.
Pro pěší i cyklisty připravilo Turistické a informační centrum v Mostě ve spolupráci s Českým vinřstvím Chrámce, Klubem českých turistů a cyklistickým sdružením KL Most dvě trasy pochodu, jejichž společným cílem bude vinice v Rudolicích. Zatímco cyklisté se vydají kolem jezera Most přes Braňany a Želenice do Rudolic, a projedou tak budoucí cyklotrasy v délce přibližně třicet kilometrů, je pro pěší připraven netradiční výstup na Špičák v délce 5,5 kilometru. 
Obě skupiny se pak sejdou na rudolické vinici, po jejíž prohlídce na ně bude čekat ochutnávka vína.

"Značka vína však nebude návštěvníkům sdělena, a ti tak své tipy budou moci zaznamenat do připravených lístků. Přímo ze srdce vinice pod Špičákem se jim navíc naskytne výjimečný výhled po okolí, což potěší zejména profesionální i amatérské fotografy," konstatovala mluvčí města Alena Sedláčková.

V sobotu 27.dubna bude od deseti hodin zahájeno i takzvané Svatomarkovské procesí, které povede ze Sinutce přes Kozly do Chrámců. V areálu vinařství pak na návštěvníky čeká den otevřených dvěří spojený rovněž s ochutnávkou vín a další atrakce.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.