19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Mostecko - Destinační agentura Dolní Poohří vydala virtuální kartu, díky níž získáte výhodné vstupy do několika desítek míst na severu Čech, mezi nimi do chomutovského zooparku či do žateckého chrámu chmele a piva. Jak kartu získat a kolik stojí? 

„Naší snahou byla jednoduchá dostupnost karty a její pořízení. Návštěvník tedy zašle SMS zprávu ve tvaru DADP na číslo 90206 a následně obdrží unikátní kód. Ten nahlásí při platbě za kartu a při každém vstupu do daného zařízení získá bezplatný vstup do zhruba 30 turistických atraktivit a služeb v oblasti Dolního Poohří a Krušnohoří," vysvětluje  ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

Jedná se například o Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, Chrám chmele a piva v Žatci, Zámek Klášterec nad Ohří, Červený hrádek v Jirkově, Nový Hrad Jimlín, Městskou věž v Žatci, Kadani a Jirkově, Městské sklepy v Jirkově, Městské muzeum v Kadani a další, jejichž přehled naleznete na www.4kkarta.cz.

Novinkou 4k karty proti její předchůdkyni 3k je pouze její jeden typ, a to 3denní, tedy 1. den dle aktivace a následně 2. a 3. den 24 hodin s cenovým rozpětím 190Kč/1 dítě, 290Kč/1 dospělý a  590Kč/ rodinná (2 dospělí + 2 děti do 15 let). Nejde tedy o klasickou papírovou kartu, ale jedná se spíše o virtuální kartu, která je první svého druhu v České republice.

„Věříme, že návštěvníci budou spokojeni s tímto systémem. Pokud se osvědčí, tak bychom jej rádi rozšířili v příštím roce i do dalších oblastí Ústeckého kraje a případně ji propojili se saskou ErzgebirgsCard," prozrazuje ředitelka.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.