24. ledna 2017 Svátek má Milena

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Karlovarský kraj - Chcete zažít něco ne zcela běžného? Podívat se dovnitř přehrady? Povodí Ohře zve širokou veřejnost na den otevřených dveří na vodním díle Horka, který se uskuteční v sobotu, 27. července od 9 do 16 hodin.

 

Den otevřených dveří proběhne v rámci Dne Ohře. "Během prohlídky se chodí i v teplotě okolo šesti stupňů Celsia. Je proto vhodné uzpůsobit tomu jak obutí, tak i ošacení. Zdravotní handicap je možné řešit individuálně," říká Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře, které dílo otevírá

Na prohlídku není třeba se registrovat. Vstup je zdarma. "S prohlídkou se dostane na každého, ještě nikdy se nestal opak. Jen je třeba přijít včas. Na prohlídku se bude chodit dle příchozích - až se utvoří skupinka, vyrazí se na prohlídku. Bude zajištěno několik průvodců," vysvětluje Jan Svejkovský.

Skupinku mohou tvořit samostatně pouze osoby starší 18 let, osoby mladší pouze v doprovodu osoby starší 18 let - na 10 dětí min. 1 dospělý. Novorozence a batolata je nutné vzít buď na ruku nebo do sedačky na záda či hruď. Nezbytně nutné je jejich perfektní zajištění!


Jak se tam dostat?

Vodní nádrž Horka je přehradní nádrž ležící 8km od Kynšperku nad Ohří. Hráz je přímá, sypaná, zemní se středním hlinitým těsněním. Nejlépe jet přes Karlovy Vary na Sokolov, dále se vydat přes obec Habartov. Z Mostu je to asi 120 kilometrů, tedy asi dvě hodiny jízdy automobilem.

Podrobnosti o vodní nádrži ZDE

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.