20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Mostecko - V sobotu 29. června zahájí letní provoz takzvaná Švestková dráha - turistické vlaky na romantické trase mezi Mostem a Lovosicemi. Lokálka bude Českým středohořím jezdit až do 1. září vždy v sobotu a neděli.

Při první jízdě v tomto roce je pro účastníky připraven bonus v podobě ochutnávky regionálních výrobků.

Švestková dráha získala svůj lyrický název za první republiky, kdy podél jejích kolejí stály švestkové sady a aleje. Dnes spojuje Litoměřice s Mostem a projíždí například Čížkovicemi, Třebenicemi, Třebívlicemi a Libčevsí. První vláček na ní vyrazil v roce 1898 a jezdil až do prosince 2007, kdy byl pravidelný provoz ukončen. Naštěstí se našel dostatek nadšenců a pomocnou ruku v podobě finanční podpory nabídly i okolní města a obce, díky nimž se během hlavní turistické sezony o víkendech na osiřelé koleje vrací život.


Letní jízdní řád naleznete ZDE.


V okolí Švestkové dráhy se nachází řada zajímavých výletních míst, jako jsou například vrch Hradišťany, Oblík, Ranná či pozoruhodné Kamenné slunce u Hnojnic. Za návštěvu stojí zříceniny hradů Hazmburk, Košťálov, Oltářík nebo Skalka. Vláček staví přímo například v Třebenicích, které prosluly těžbou českých granátů, a Třebívlicích, kde je muzeum Ulriky von Levetzow, kostel sv. Václava a Čechův mlýn. Okolí je jako dělané pro příznivce kol, neboť tudy vede několik cykloturistických tras.

Více informací včetně jízdního řádu najdou zájemci na internetových stránkách www.svestkovadraha.cz

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.