20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Staré Splavy - Ringoland – místo, kde začíná i končí umění – vystavuje desítky obrazů, grafik a artefaktů, které se vážou k životu a dílu Františka Ringo Čecha, včetně videoprůvodce v podání samotného autora a možnosti zakoupit si vtipné Ringo-suvenýry. Najdete ho ve Starých Splavech, tedy asi sto kilometrů od Mostu.

Známý český hudebník, spisovatel, scénárista, divadelník a malíř František Ringo Čech se 9. července 2013 dožil sedmdesátých narozenin. Otevření muzea a galerie Ringoland, kterým oslavence překvapil majitel hotelu Berg ve Starých Splavech, je dárkem k tomuto významnému životnímu jubileu umělce a současně nepostrádá humor, který k Ringovi neodmyslitelně patří.

„Nápad majitele hotelu Berg Tomáše Čermáka otevřít muzeum a galerii Ringoland mě velmi potěšil. Je vtipný. Karel Gott měl Gottland a já mám Ringoland v překrásném hotelu na břehu Máchova jezera. Vím, že Gottland byl navštěvovanej. Já nejsem Gott, když bude jen třetinová návštěva, budu rád. Přijďte tam, můžete si dát moje jídlo, koupit si různé vtipné věci a můžete se tam se mnou vyfotit, jsem tam kvůli tomu vyřezanej z překližky," říká František Ringo Čech. „Namluvil jsem průvodce obrazárnou, takže si sednete, dáte si panáka, kafe nebo dvě decky vína a budete se koukat na obrázky, jak vám k nim vyprávím jejich legendu," dodává oslavenec.


františek ringo čech ringolandGalerie Ringoland je pro veřejnost otevřena denně od 9 do 18 hodin v hotelu Berg na břehu Máchova jezera na adrese Lázeňský vrch 82, Staré Splavy. Návštěvníci v ní shlédnou dvě desítky originálních obrazů Františka Ringo Čecha, desítky grafik, videoprůvodce a mnoho artefaktů z Ringova života. Více informací na www.ringoland.cz.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.