24. ledna 2017 Svátek má Milena

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

loutka punčocha miloslava hájkováJirkov – Do světa pohádek a pohádkových bytostí se můžete podívat na zámku Červený Hrádek u Jirkova. Na návštěvníky čekají postavy z pohádek O červené Karkulce, Perníková chaloupka, Čert a Káča. Nechybí ani pohádková  babička, víly, vodníci a ostatní obyvatelé pohádkové říše. Kouzelné postavičky na výstavu vyráběla mostecká výtvarnice Miloslava Hájková.

Výstavu Pohádkový svět mohou všichni milovníci a znalci pohádek navštívit již od prvního červencového týdne. „Všichni návštěvníci jsou  z výstavy nadšeni," komentuje novou expozici Bedřich Fryč, ředitel KVIZ Jirkov.

„Všechny figurky jsou dělané s láskou k pohádkám, a to netradiční technikou plnění a tvarování dámských punčoch. Díky ní vypadají postavičky jako živé," přibližuje výtvarnice Miloslava Hájková, která má svůj ateliér v Nemilkově u Mostu. Dlouhodobě spolupracuje například s Divadlem VeTři, do její dílničky už také zavítala Toulavá kamera České televize.

Stálá expozice v Červeném Hrádku je otevřena vždy od úterý do neděle, od 10 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je symbolických dvacet korun.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.