19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Most - Česká stomatologická akademie v těchto dnech otevírá nově vybudované centrum moderní stomatologie, které během posledních dvou let vyrůstalo „na zelené louce" okraje města Most.

Centrum je výjimečné svým synergickým pojetím – laická veřejnost zde nalezne nejmodernější stomatologii a odborná veřejnost (stomatologové, zubní technici i střední zdravotnický personál) bude centrum využívat jako školicí středisko, primárně zaměřené na moderní postupy a hi-tech technologie ve stomatologii a stomatologické protetice.

Centrum sestává ze čtyř moderně vybavených zubních ordinací a dvou přednáškových sálů. Komplexně vybavená sekce zubních ordinací bude sloužit převážně k praktickým kurzům klinických dovedností v rámci profesního vzdělávání, její část též k ošetřování pacientů.

Z pohledu pacientů přinese centrum do mosteckého regionu tu nejmodernější stomatologii: Individuální péčí a orientací na mini-invazivní a bezbolestnou stomatologii si klade za cíl vylepšit pošramocenou pověst oboru tvrzením, že „moderní stomatologie nebolí" (vyjma zanedbaných akutních stavů). Laserové technologie v diagnostice i léčbě zubních onemocnění pomohou minimalizovat radiační zátěž pacientů (zbytečně dávky TRG), zlepší klinické vlastnosti léčby i hojení. CAD/CAM výroba protetických výrobků (korunky či můstky) zajistí excelentní kvalitu i přesnost protetických výrobků, a to „na počkání" - bez potřeby provizorních a dočasných náhrad, jež jsou vždy kompromisem v estetice i funkčnosti.

Samozřejmostí je též orientace na nové materiály. Amalgám v centru moderní stomatologie opravdu nenajdete (v mnoha rozvinutých zemích světa i EU je již zakázán, primárně vzhledem ke zdravotním rizikům, sekundárně z důvodu ochrany životního prostředí). Centrum též plánuje vzdělávací akce zaměřené na laickou veřejnost. Preventivní program s názvem
„Hnutí za zdravý úsměv" se tentokrát nebude zaměřovat pouze na děti a mladistvé, ale na všechny věkové skupiny se zvláštním důrazem na seniory.

Centrum moderní stomatologie v Mostě již nabírá nové pacienty, startuje svůj preventivní program na prvém stupni místních základních škol, a připravuje také mnoho zajímavých vzdělávacích akcí pro obornou stomatologickou veřejnost regionu. Laická veřejnost najde více informací na www.dentalcare4u.cz, odborná veřejnost na www.dentalcare-skoleni.cz

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.