23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litvínov - Radikálové se po pěti letech vracejí do Litvínova ve větším protestovat. Už zítra, tedy v neděli 17.listopadu chtějí opět protestovat proti kriminalitě, porušování zákonů Policií ČR a za práva občanů.

Účast na nedělní odpoledne potvrdily už desítky lidí. Protestující dav vyrazí zítra od patnácti hodin od litvínovského vlakového nádraží. Pochod se přesune přes centrum města až na janovské sídliště. „Shromáždění skončí před základní školou v ulici Přátelství, kde proběhnou i projevy," říká tajemník litvínovské radnice Valdemar Havela.

Podle informací policie by nemělo dojít k vyhroceným situacím. Přesto vedení města ani policie neponechává nic náhodě a připravuje ve městě rozsáhlá bezpečnostní opatření v Litvínově. „Je pro nás prioritou zajistit bezpečnost osob a majetku," říká starosta Litvínova Milan Šťovíček.

Litvínov a především janovské sídliště se proměnilo ve válečnou zónu v roce 2008, kdy začaly první nepokoje, které vyrcholily právě 17.listopadu. Tehdy došlo ke krvavému střetu nacionalistů a jejich příznivců z řad veřejnosti, policejních těžkooděnců i na koních, obrněných transportérech, vodních děl a Romů z místní i přespolní komunity. Na janovském sídlišti tehdy tekla krev, bylo mnoho zraněných, vzduchem létaly zápalné láhve, kamení, dlažební kostky i dokonce při incidentu shořel i automobil litvínovských strážníků. 

Radikálové se od té doby do Litvínova vraceli opakovaně každým rokem a jako pietu k 17.listopadu zapalovali svíčky na kruhovém objezdu, kde tehdy před pěti lety došlo k nejtvrdším střetům. 

Redakce e-mostecko.cz bude zítřejší protestní shromáždění mapovat a přineseme aktuální foto i video reportáž. 

 

 

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.