4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most – Cesta z Mostu do průmyslové zóny Triangle či dále na Žatec a do Plzně bude rychlejší a bezpečnější. Pomůže tomu most přes údolí Chomutovky ve Velemyšlevsi. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)chce s výstavbou dvouapůlkilometrového obchvatu začít v příštím roce. Informovalo o tom na svém webu.

Ředitelství silnic a dálnic je připraveno zahájit v roce 2014 celkem 15 nových staveb na silnicích I. třídy s celkovou délkou hlavní trasy 56,2 km. Zatím se počítá také s 2,62 kilometru dlouhým úsekem silnice, která má zkrátit nyní klikatou a kopcovitou cestu přes Velemyšleves.

Skutečný rozsah zahájených staveb se může lišit v závislosti na tom, jak úspěšně se ŘSD podaří dokončit jednotlivá výběrová řízení pro výběr zhotovitele. "Dokončení soutěží je jednou z klíčových priorit ŘSD pro rok 2014. Neméně energie ale musíme věnovat obnovení tempa přípravy projektů, aby rozsah zahájených staveb v roce 2015 mohl dále vzrůst, což by bylo dobrou zprávou nejen pro řidiče, ale i pro stavebnictví," konstatuje generální ředitel ŘSD Pavel Kočica.

Obchvat se bude napojovat na mimoúrovňovou křižovatku u Vysočan. Kdo bude potřebovat jet do Velemyšlevsi, bude moci využívat dvě klasické křižovatky, které dopravu svedou z hlavního tahu do obce.

Pro řidiče nebude stavba znamenat výrazné omezení, budou moci až do dokončení používat současnou trasu. ŘSD plánuje práce na devatenáct měsíců, dokončení obchvatu je tak reálné ke konci roku 2015 až v roce 2016.

Cílem obchvatu je ulevit dopravě přes obec, urychlit cestu na frekventované silnici a zvýšit bezpečnost. V serpentinách i v obci v údolí dochází k častým haváriím.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.