4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Litvínov - V loňském roce výrazně přibylo případů krádeží v obchodech a nákupních centrech. Z 325 přestupků krádeží a podezření z krádeže, které strážníci Městské policie Litvínov řešili v loňském roce, se jednalo o 256 krádeží v obchodech.Víme, v jakých obchodech se krade nejčastěji.

„Je to výrazný nárůst. A to se jedná pouze o špičku ledovce. Většinu krádeží ochranky obchodů ani nezjistí. Do statistky jsou zařazeny pouze ty případy, kdy jsou strážníci na místo přivoláni," říká velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban. Krádeže většinou strážníci řeší vrácením zboží zpět do prodejny, pokud není poškozeno či jinak znehodnoceno, a blokovou pokutou. Jen v případech, kdy zloděj ukradne zboží převyšující částku 5000 korun nebo se jedná o recidivistu z této oblasti, má o zloděje zájem Policie ČR.

Vede Tesco a Kaufland, nejméně zlodějů bylo v Lidlu

Nejčastěji se krade ve velkých hypermarketech. Statistiky v Litvínově vede Tesco s 65 nahlášenými případy, v těsném závěsu za ním je Kaufland, kam ke krádežím vyjížděli strážníci v loňském roce v 64 případech. V Bille přistihli vloni 44 zlodějů, v Penny 37, v Normě 33 a nejméně v Lidlu pouze 13 zlodějů.

Nejčastěji se krade alkohol, a to zejména v závěru roku, kdy nebyly výjimkou ani krádeže alkoholu za více než 1500 Kč naráz. Kradlo se také maso, cukrovinky a drogerie. Kuriózní byla například snaha zloděje, který se pokusil opakovaně v průběhu dvou dnů ukrást mentolové bonbony za 1300 Kč. Ochranka obchodů často při snaze dopadnout zloděje zachází až do krajností. Příkladem je případ z ledna letošního roku, kdy ochranka běžela za vozidlem ze zloději přes město a snažila se je dostihnout. Pomohla až hlídka strážníků, kteří vozidlo se zloději zákonným způsobem zastavili.

Výjimkou nejsou přespolní zloději, kteří do Litvínova jezdí krást například z Mostu. Častým případem je také to, že se zloději přímo v obchodě zboží zkonzumují, a pak nemají čím zaplatit.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.