23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Turisté objevují krásy Ústeckého kraje, dokazují to nejnovější čísla Českého statistického úřadu. Podle něj navštívilo Ústecký kraj v posledním čtvrtletí roku 2013 téměř o pětinu více turistů než v roce 2012. Navíc ubytovací zařízení v našem regionu zaznamenala o více než sedm procent navýšený počet přenocování. Když se vás někdo zeptá, které místo by měl v Mostě navštívit, kam byste jej poslali? Pište do diskuze.

Krušné hory na Mostecku. Vede tudy spousta cyklostezek. Foto: www.e-mostecko.cz

Podle vyjádření Ústeckého kraje je významným lákadlem regionu dokončená druhá etapa Labské stezky, která i přes ničivé povodně přilákala mnoho cyklistů.

„Letos jsme již podruhé vydali Handbuch Elberedweg, což je vlastně příručka Labské stezky, po které je možné dostat se až do Hamburku s napojením od Prahy. Bonus je českojazyčná část s přehledem ubytování a služeb podél stezky," uvádí  výčet aktivit krajský radní pro zahraniční vztahy, cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Szántó, podle kterého také stoupá úroveň ubytování a gastronomických služeb.

Podle statistického úřadu se regionálně nejvíce zvýšil počet ubytovaných hostů v Olomouckém kraji (o 8,9 %), dále pak v Jihomoravském kraji (o 7,2 %) a Zlínském kraji (o 6,7 %). Nejvíce hostů meziročně ubylo na Plzeňsku (o 6,2 %). V celkovém počtu přenocování byl nejvyšší nárůst zaznamenán u Jihomoravského kraje (o 7,8 %). V šesti ze čtrnácti krajů meziročně hosté strávili více nocí než v roce 2012.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.