24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Uzamykatelné skříňky, které ztíží práci zlodějům v areálu mostecké nemocnice, dostane v letošním roce lůžkové oddělení otorinolaryngologie (ORL). Jejich umístění zařídí v případě schválení mostečtí strážníci z preventivního programu Ministerstva vnitra.

Mostecká nemocnice. Foto: www.e-mostecko.cz

Přestože strážníci nemocnici pravidelně kontrolují, není v jejich silách zabránit všem krádežím. V loňském roce tak městská policie díky tomuto programu vybavila lůžkové oddělení chirurgie uzamykatelnými skříňkami. Letos se na stejné skříňky může těšit i lůžkové oddělení otorinolaryngologie. Uvedlo to město Most ve svých Mosteckých listech.

„Pro letošní rok připravujeme celkem osm preventivních programů. Jedním z nich je i pořízení 33 uzamykatelných skříněk pro oddělení ORL mostecké nemocnice. Každý z pacientů tak bude mít během svého pobytu na tomto oddělení k dispozici jednu skříňku, do níž si bude moci uložit své osobní věci. Na sesterně ORL budou mít navíc nově k dispozici masivní ohnivzdorný trezor," přiblížil projekt pro Mostecké listy ředitel městské policie Bronislav Schwarz.


Reklama


Náklady na pořízení 33 uzamykatelných skříněk a trezoru byly předběžně vyčísleny na 106 tisíc korun. Pokud Ministerstvo vnitra projekt schválí, bude příspěvek města činit pouhých 11 tisíc korun. Zbývajících devadesát procent prostředků poskytne právě ministerstvo. 

Celkové náklady na všech osm letošních projektů prevence kriminality jsou pak odhadovány na 1,13 milionu korun, přičemž spoluúčast města by měla činit 113 tisíc korun.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.