22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Mostecko – Co vymyslet za zábavu o víkendu? Máme pro vás hned patnáct tipů. Vyberou si sportovci, milovníci hudby, psů, koček či krásných aut i žen. Podpořit můžete také dobrou věc.

Burčáková slavnost

V chrámeckém vinařství se v sobotu koná Burčáková slavnost. Můžete se těšit na ochutnávku burčáku, všech druhů vín a moštu, řemeslný trh a program pro děti: kreativní dílny, lesní pedagogika, jízda na koni, skákací hrad. Při dobrém počasí se můžete podívat na ukázku sklizně a zpracování hroznů. Vstup i parkování zdarma. Vinařství můžete navštívit mezi osmou a osmnáctou hodinou.

Rychlá i vytuněná auta a erotická myčka na autodromu

V rámci závodů sprintů bude po celý den 12.10. v depu na mosteckém autodromu probíhat také již známá Carbonia FK Tuning Show IV. pro příznivce krásných a pečlivě upravených automobilů, jež si také přijdou na své. Budete moci shlédnout závody přímo z depa a přípravy jednotlivých teamů v boxech, různé exhibice např. čtyřkolek, můžete přihlásit svůj vůz do soutěže Show and Shine – srazová soutěž o nejhezčí tuningový vůz o ceny, shlédnete Erotickou myčku krásných slečen, zařazeny budou divácké soutěže o ceny, Simulátor F1, taneční vystoupení, přezouvání kol s pneu na čas o ceny, losování diváku o svezení na dráze závodním vozem aj. Program je i následující den v neděli. Jede se tříhodinový vytrvalostní závod. V sobotu se platí stovka, nedělní vstup je zdarma.

Farmářské trhy

Severočeské farmářské trhy se konají v sobotu dopoledne před mosteckým Repre. Nakoupit převážně místní produkty můžete mezi osmou a dvanáctou hodinou.

Kdo je nejlepší psovod?

Město Litvínov a Městská policie Litvínov pořádají v sobotu v areálu litvínovské lukostřelnice (poblíž hřbitova) čtrnáctý ročník Závodu o putovní pohár města Litvínova pro psovody městských i obecních policií a ostatních ozbrojených složek. Závodí se od osmi do osmnácti hodin.

Cena tanečního studia Kamily Hlaváčikové

V tanečním sálu mosteckého Hotelu Domino se uskuteční v sobotu celorepubliková taneční soutěž pro páry hobby dance v kategoriích děti, junioři a dospělí. Začíná se v deset hodin. Za vstupné zaplatí děti padesát, dospělí sto korun.

Podpořte ženy s rakovinou prsu

Již potřetí organizuje Aliance žen s rakovinou prsu celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!", kterou se zapojila do mezinárodní kampaně Breast Health Day vyhlašované každoročně koalicí Europa Donna. Letos se „prsa" plavou v šestnácti městech, Most je mezi nimi. Na aquadrom můžete přijít mezi 10. a 17. hodinou. Smyslem této akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

Squashový turnaj

Tornádo Sport v Mostě zve na otevřený squashový turnaj, který se koná v rámci projektu "SPORTMÁNIE 2013. Prezentace od 9 do 9.30 hodin

Podpořte hokejbalisty

Mostečtí hokejbalisté hostí v sobotu v areálu netradičních sportů (za gymnáziem) tým HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Přijte podpořit tým HBC Pento Most na cestě za vítězstvím, od 15 hodin.

České klenoty jako opravdové

V Lounech se můžete o víkendu podívat na kopii Svatováclavské koruny. Je vystavena v Oblastním muzeu Louny až do pondělí. Muzeum je otevřené mezi 9. a 17. hodinou, v pondělí mezi 9. a 13. hodinou.

Závody psích spřežení

Pátý ročník závodů psích spřežení se koná v sobotu ve Vroutku na Žatecku. Vroutecký sprint startuje mezi devátou a desátou hodinou. Připravený je doprovodný program: ukázka sportovní kynologie, závody dětí se psem či vystoupení profesionálních psovodů.

Kočičí výstava

V žatecké Křížově můžete v sobotu i neděli obdivovat krásná zvířata na výstavě koček. Otevřeno je od 13. do 17. hodiny. Koupit si můžete i doplňky potřebné pro chov koček či si můžete nějakého čtyřnohého mazlíčka osvojit.

Někdo se dívá

Jitka Mésárošová provede estrádní show s názvem Někdo se dívá, která začne v sobotu od 19.30 v Kulturním domě v Teplicích. Na programu je reprezentace butiku, taneční vystoupení, vlasová show i dražba květin. Vstupné je 160 korun.

Poslední růže od Casanovy

Katedra zpěvu a operní režie HAMU uvede v sobotu od 16 hodin ve spolupráci se správou Státního zámku Duchcov ve Valdštejnském sále duchcovského zámku hudební romantickou komedii "Poslední růže od Casanovy" v režii Michala Lieberzeita. Během představení zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena. V rolích Giacoma Casanovy, hraběnky Valerie, hraběte Josefa Karla z Valdštejna, Adama Františka z Valdštejna a dalších postav se představí studenti Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze, která je spolupořadatelem akce.

Sraz zaniklých obcí

V duchu přátelského posezení se koná sraz zaniklých obcí v kulturním domě Fonátna v Bílině. Obyvatelé bývalých obcí Radovesice, Hetov, Dřínek, Lýskovice a Chotovenka se sejdou v sobotu v 15 hodin.

Vyrobí strašidýlka z dýní

V zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích budou o víkendu vyřezávat dýně. V sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin si mohou lidé přijít vyrobit vlastní dýňové strašidlo. Připraven je doprovodný program a také ochutnávky dýňových specialit. Kdo přijde v dýňovém kostýmu, dostane kytičku zdarma.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.