19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Hledáte program na nadcházející víkend? Zkusíme vám poradit.  Vše se točí okolo jarních svátků, otevírání památek a počasí.

Velikonoční jarmark

Na mosteckém 1. náměstí se už od středy koná Velikonoční jarmark, který potrvá až do neděle 31. března. Trhy jsou otevřeny každý den od 10 do 18 hodin a odpoledne je vždy doplní kulturní program. Kromě občerstvení tu lidé mohou moci zakoupit velikonoční  pomlázky, kraslice a další dekorace. V sobotu od 17 hodin vystoupí například Divadlo Tondy Novotného. V neděli ve stejný čas folková skupina Kantoři.

Velikonoční vajíčkování

Muzeum v Nové Vsi v horách pořádá v sobotu Velikonoční vajíčkování. O co jde? Děti si tam mohou od 10 do 15 hodin vyrobit vlastnoruční výrobky s velikonoční tématikou a rodiče mohou mezitím ochutnat velikonoční pečivo. Koná se tam také soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčka, která dodávali lidé během posledního týdne.

Velikonoce na Lesné

Na Boží hod velikonoční v neděli 31. Března se od 13 do 19 hodin koná velikonoční jarmark na Lesné v Krušnohorském muzeu a jeho okolí. Na programu je předvádění krušnohorských velikonočních tradic z české i německé strany kopců. K vidění budou tradiční kroje a organizátoři se pokusí o vytvoření rekordu: Nejdelší pomlázky v Krušnohoří.

Památky se otevírají

O víkendu se také v nové turistické sezóně otevírá naprostá většina památek ve správě ústeckého Národního památkového ústavu. Na Mostecku jde o zámek Jezeří a přesunutý děkanský chrám v Mostě. Na Jezeří je velikonočním svátkům věnována v sobotu výstava v zámecké kapli Zapomenutá krása liturgických oděvů. Novinkou v mosteckém kostele je celoroční výstava Europa Jagellonica.

Kdo vyrazí za památkami, musí se teple obléknout. Lákají vás hrady v okolí? Potom musíte ještě chvíli počkat. Letošní počasí nedovoluje, aby všechny hrady otevřely své brány, neboť nejen na přístupových cestách, ale i přímo v objektech je led, který ohrožuje bezpečnost návštěvníků. Z tohoto důvodu zůstávají do odvolání uzavřeny hrady Bezděz, Trosky, Litice, Landštejn a Házmburk. Otevření těchto hradů pro návštěvníky závisí na vývoji počasí.

Lyžování

Poslední příděl sněhu možná mnohé štve, radost z něj mají ale lyžaři a hlavně vlekaři. Na Klínech leží 30 až 50 centimetrů sněhu a zima se tam rozhodně nevzdává, připadlo deset centimetrů prašanu. O Velikonocích včetně pondělí jsou v provozu sjezdovky Centrální a Kotva vč. lanové dráhy a vleku K1 od 9:00 do 16:00 hod. V pátek a v sobotu  je i večerní lyžování od 17:00 do 20:00 hod. Podmínky pro lyžování jsou pěkné. Navíc dobrá zpráva pro peněženky: Od 17. března se tam lyžuje za jízdné vedlejší sezóny.

V provozu je také zimní areál v Českém Jiřetíně. Tam lákají na lyžování bez front, dvě otevřené sjezdovky a půlmetrovou vrstvu sněhu. Vleky u kostela jsou  v provozu denně od 9.00 do 16.00 hod.

Tanec

A máme také tip pro příznivce tance. Ve sportovní hale v Mostě proběhne v neděli 31. března regionální kolo taneční soutěže EVROPA 2 TANEČNÍ SKUPINA ROKU 2013. V šestnácti kategoriích se představí stovka tanečních skupin se svými choreografiemi ve snaze postoupit do finálového kola v Praze. Ve velké konkurenci se představí i řada tanečních skupin z Mostu.


 Pořádáte také nějakou zajímavou akci pro veřejnost?

Dejte nám vědět na info@e-mostecko.cz.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.