23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Prohlídka chrámeckého vinného sklepa, nákupy tradičních krušnohorských dřevěných hraček či vesnické bleší trhy. Přinášíme několik tipů na víkend. Který si vyberete?

Vánočně nazdobená Olympia v Teplicích. Můžete tam jet za pohádkou. Foto: www.e-mostecko.cz

 

Prohlédněte si vinný sklep v Chrámcích

O sobotách před Vánocemi, tj. 7., 14. a 21. prosince mají otevřeno v Chrámcích od 8 do 14 hodin v tamním vinařství. „Nabízíme k ochutnávce tři vzorky vína, svařené víno vyrobené dle originální chrámecké receptury, můžete u nás posedět a prohlédnout si vinný sklep, v němž je ukryto malé překvapení. Všechna vína budou v prodeji a vybraná košer vína si zakoupíte s 25% slevou,“ zvou majitelé podniku.

Bleší trhy v Černicích

V prosinci na všechny čekají v Horním Jiřetíně a Černicích hned dva bleší trhy. Lidé tak mají dvojitou možnost prodávat, objevovat nebo nakupovat nejrůznější věci. První blešák návštěvníci najdou druhou prosincovou neděli (8. 12.) v Černicích na sále. „Na trhy se moc těšíme, jsme rádi, že budou v prosinci i u nás v Černicích,“ okomentoval Martin Vandírek z Černic. Třetí neděle pak zve na blešák do Horního Jiřetína. „Již po třetí je trhovci i návštěvníci najdou v prostoru u chovatelů, doufáme, že opět dorazí mnoho lidí,“ uvedl vedoucí kulturního zařízení Jiří Beneš s tím, že na oba blešáky si trhovci mohou rezervovat prodejní místo na kultura@hornijiretin.cz či na tel. 725 136 863. Bleší trhy začínají tradičně ve 13 hodin.

Medové vánoce

V sobotu si přijďte nazdobit a ochutnat medový perníček a naladit se do vánoční atmosféry. Koná se od 14 hodin v SVČ Most (akce je zařazena do celoroční rodinné soutěže „Mámo, táto, neváhej, spolu s námi dováděj!“).

Vánoce na zámku

Zámek Nový Hrad v Jimlíně ožije v sobotu 7. prosince adventní slavností. Těšit se můžete na vánoční trhy, kulturní program a prohlídky zámku v majetku Ústeckého kraje. K vidění budou také betlémy. 

Vláďa Hron v Bílině

Vladimír Hron, Jitka Zelenková i Roman Vojtek vystoupí v sobotu od 19.30 hodin v bílinském divadle. Jejich umění doplní také dětský sbor bílinsé ZUŠ. Akce se koná u příležitosti 10. výročí Bílinských hudebních slavností Belinensis. Vstupné je 150 korun.

Kupte si dřevěné hračky z Nové Vsi

V Nové Vsi v Horách můžete navštívit v neděli od 10 hodin firmu NBW. Návštěvníci si tam mohou koupit upomínkové a dárkové předměty, zhlédnout prezentaci o historii hračkářské výroby nebo navštívit dětskou dílničku. Kromě běžné otevírací otevírací doby je firemní prodejna otevřena každou následující adventní neděli od 14 do 16 hodin.

Nákupy a pohádka

Dveře do pohádky se otevřou v teplické Olympii v neděli od 11 hodin. Pro děti připravilo centrum loutkové představení. Na konci si mohou děti s loutkami vyprávět.

Krajčo a Švehlík v Deštivých dnech

Americké drama Deštivé dny o síle přátelství a zároveň kriminální příběh uvede Krušnohorské divadlo v neděli od 19 hodin. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy: Daniel Craig a Hugh Jackman. V české premiéře se v těchto rolích zaskvěli Richard Krajčo a David Švehlík. Vstupné činí 200, 250 a 300 korun.

 

 

 

 

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.