23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Hora Svaté Kateřiny - Masopustní průvod, maškarní rej pro děti a zabijačkové hody se v sobotu 18. ledna konají v Hoře Svaté Kateřiny na Mostecku. Zábava tam bude po celý den, přinášíme její program.

Masopust. Ilustrační foto

Sraz maškarádů je v 8.30 na kateřinském náměstí, vychází se v devět hodin. Co si vzít s sebou? "Různé hudební nástroje, frkačky, bubínky, prostě něco, s čím jde dělat rámus, a hlavně dobrou náladu! Pozor! Ti z Vás, co se nezúčastní průvodu: připravte si něco na zahřátí nebo k zakousnutí pro maškary!" zve místostarosta horského městečka Lukáš Pakosta.

Bál pro děti

Od druhé do čtvrté odpolední se na sále Horského domova koná Maškarní rej pro děti. Na programu jsou soutěže, mini disco a vyhlášení nejhezčí masky. Pro děti bude připraveno malé občerstvení ve formě masopustních koblih a čajíku, vstup je zdarma.

Zabijačkové hody

Kdo má rád zabijačku a zabijačkové pochoutky, bude se celé odpoledne potulovat po náměstí. Přímo z polní kuchyně si můžete koupit guláš a prdelačku, budou připraveny i jitrnice, jelítka a tlačenka. K pití bude pivo, svařák a čaj. "Zabijačkové pochoutky se začnou prodávat až poté, co dorazí masopustní průvod, to znamená přibližně ve třináct hodin," upozornil Lukáš Pakosta. Ve 14 hodin vám řezník předvede výrobu jitrnic. Na náměstí bude postaven vyhřívaný stan, kde bude pokračovat masopustní zábava.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.