21. ledna 2017 Svátek má Běla

Duchcov – Takzvanou „měsíční krajinou“ povede 14. června třetí ročník Jezerního běhu. Organizátoři chtějí přilákat i zcela netrénované a indiánské běžce, pomalé i rychlé chodce a zvědavce všeho druhu a dát jim příležitost poznat místní přírodu a objevit její „pozemskost“.

Chystá se běh industriální krajinou. Ilustrační foto: www.e-mostecko.cz

Trasa povede i místy se zákazem vstupu. Vstup na ni je tudíž možný pouze po podepsání příslušného dokumentu při registraci závodu a s viditelně umístěným startovním číslem, které taktéž obdržíte při registraci závodu. Účast v závodu je zdarma a na vlastní nebezpečí. Voda pro účastníky bude k dispozici pouze na startu a v cíli. Žádná občerstvovací stanice na trase již nebude – každý účastník si vodu zajišťuje sám. V místě startu a cíle bude možnost zakoupit si občerstvení k jídlu i pití a využít veřejných wc. Trasa bude jako v předchozích ročnících značená oranžovými spreji a barevnými fáborky.


Informace o běžeckém závodu

Kdy: v sobotu, 14. 6. 2014, v 10.00
Kde: na plácku za Kinem Lípa v Duchcově
Registrace: od 8.00 na místě startu
Trasa: okruh čítající zhruba 15 – 17 km
Startovné: dobrovolné
Vyhlašování vítězů: v 13.00 v místě startu


Doprovodný program je stále ještě otevřený. Novinky sledujte na facebooku běhu (obsah se vám zobrazí i bez předchozí registrace) facebook.com/jezernibeh. Stránky projektu jsou zde: http://www.jezernibeh.cz/.

Trasa prvního závodu vedla od přesunutého kostela v Mostě, přes výsypky kolem Jezera Most městem Horní Jiřetín a lesem na zámek Jezeří.

V druhém ročníku byl vytyčen okruh z Mariánských Radčic přes bývalé Libkovice, kolem výsypky Pokrok přes duchcovský zámecký park a Liptickou vyhlídku zpět po výsypce Pokrok do Mariánských Radčic.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.