23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most – Prodloužený velikonoční víkend je tu. A s jarními svátky souvisí i převažující nabídka tématicky zaměřených akcí. Vyložený propadák to nebude asi nikde, takže si podle libosti vyberte místo vám nejbližší či nejsympatičtější. Kdo je již Velikonocemi přesycený, třeba si vybere z naší nabídky dalších víkendových akcí.

Velikonoční trhy v Mostě. Foto: Jan Vraný

MOST: Velikonoční jarmark na náměstí

Sobota 19. – neděle 20. dubna, 10 – 18 h
Na mosteckém 1. náměstí můžete o víkendu navštívit velikonoční jarmark. Podívat se můžete na zvířata v ohrádce, děti si užijí dětských atrakcí: vláčku, trampolíny, kolotočů a skákacího hradu. Připravený je stánkový prodej.

ŽATEC: V Krásném Dvoře ukazují tajnosti z depozitářů

Sobota 19. – pondělí 21. dubna
Pro návštěvníky připravili pracovníci ze zámku v Krásném Dvoře ukázky exponátů z depozitářů. Ukáží je u příležitosti Mezinárodního dne památek až do velikonočního pondělí. Co můžete vidět? Historické lovecké zbraně, sbírku egyptských a řeckých antických artefaktů, bronzové zlacené hodiny vyrobené kolem roku 1860, novogotickou zástěnu s námětem rytířského turnaje, knihovní židli rozkládací na schůdky, servírovací stolek z lepenky nebo historický bidet z 18. století

TEPLICE: Závod horských kol ve městě lepší než fetování

Sobota 19. dubna
Na více než čtyřkilometrový okruh vedený v centru lázeňské čtvrti Teplic, Zámecké zahrady a parkem Letná se v sobotu vydají bikeři. Přijďte je podpořit. Závod je veden po městských cestách, převýšení činí 95 m na jeden okruh a jede se v rámci Českého poháru MTB XCO. Vložené jsou navíc závody dětí s podtitulem „lepší sportovat než fetovat".

CHOMUTOV: Užijte si Den Země v zooparku

Sobota 19. dubna, od 13 h
Akce v chomutovském zooparku se koná sobotu 19. dubna od 13 hodin a program bude pestrý. Kromě pohádek v podání Divadla Ve Tři, se můžete těšit na hudební uskupení Tequila Band, country skupinu Makovec, verisáž výstavy fotografií Karla Bartíka s přednáškou, worshop s Centrem pro ekologickou výchovu Klíny (výroba svíček, hračky či filcovaných kuliček), indiánskou vesnici a soutěže. Chybět nebude ani ukázka výcviku dravců. Odvážlivci mohou degustovat speciální hmyzí pochoutky. Na slavnostní křtiny přijal pozvání Litvínovan Aleš Lehký, kterého znáte ze skupiny Lunetic nebo ze Snídaně s Novou.

OSEK: Velikonoční tradice v Oseku

Sobota 19. - neděle 20. dubna, od 10 do 17 h
V areálu oseckého kláštera se o víkendu můžete těšit na řemeslníky, kteří vám představí své výrobky na velikonoční téma a naučí vás např. plést pomlázky. Dům dětí a mládeže Osek opět otevře svou velikonoční dílnu a svou prodejní výstavu. Bude připraven program pro děti. V neděli 20. dubna odpoledne vás čeká vystoupení Minifarmy Dlouhá Louka se zvířátky.

HORNÍ JIŘETÍN: Bleší trhy

Neděle 20. dubna, 13 h
Na prvním blešáku v Horním Jiřetíně na Mostecku v tomto roce nebude chybět ani dechovková kapela. Trhovci i návštěvníci najdou své bleší trhy tradičně od 13 hodin v areálu u chovatelů.

Černá kuchyně na Novém Hradě v Jimlíně. Foto: Vít PávekLOUNY: Velikonoce s dobovým jarmarkem na Novém Hradě

Neděle 20. dubna, 10 – 17 h
Na zámku Nový Hrad v Jimlíně můžete v neděli 20. dubna prožít Velikonoce s dobovým jarmarkem a prezentací výrobků a činností sociálních ústavů zřizovaných Ústeckým krajem. Program je připravený od 10 do 17 hodin. Můžete se těšit také na středověkou hudbu, kejklíře, kouzelníka, pouliční divadlo, sokolníka a živá zvířátka. Vstupné je dobrovolné.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ: Porcelánové Velikonoce

Neděle 20. dubna, od 13 h
Na zámku v Klášterci nad Ohří se v neděli konají Porcelánové velikonoce. Těšte se na pohádky, zdobení kraslic, vyrábění malých Moran či malování na obličej. Začíná se ve 13 hodin, vstup je volný.

BÍLINA: Bílinské 80´pokračují v neděli

Neděle 20. dubna, 20 h
V neděli 20. dubna pokračují Bílinské 80´. Tentokrát se každý může těšit na vystoupení skupiny ABBA World Revival. Začátek koncertu je v Kulturním domě Fontána ve 20 hodin.

DĚČÍN: Velikonoční prázdniny v zoo

Sobota 19. – 21. dubna, 8 – 18 h
Zajímavou stanovištní soutěž přichystala na dny prázdninového volna děčínské zoologická zahrada. Až do Velikonočního pondělí si budou příchozí děti moci vyzkoušet, jak zdatné jsou v oblasti zoologie. V areálu zoo bude připraveno celkem šest zvídavých otázek. Kdo vyplní všechna políčka správně, dostane se do slosování o pěkné ceny a propagační předměty zoo . Soutěž Velikonoce v zoo bude probíhat do pondělí 21. dubna. Zahrada je otevřena denně od 8 do 18 hodin. Se vstupenkou ze zoo můžete ve stejný den navštívit zdarma i Expozici Rajské ostrovy na Teplické ulici.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.