22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Most - Osobností, která zahájí nový cyklus besed v mostecké knihovně Zná-Most, kde poodhalí roušku svého soukromí a odpoví na všemožné dotazy návštěvníků, bude 13. května v Expozici starého Mostu primátor Vlastimil Vozka. Právě někoho z vedení magistrátu si Mostečané nejvíce přejí pro první debatu.

Vyplývá to z výsledků ankety na stránkách www.knihovnamost.cz, kde vedení města vítězí nad umělci, sportovci či sběrateli. Diskuzní pořad, který bude moderovat ředitel knihovny Tomáš Ondrášek, začíná v 18 hodin. Vstupné je 20 korun. Program zpestří svými tanečními vstupy skupina Rock-balet ze Základní umělecké školy Moskevská a třetinky čerstvě uvařeného ochuceného piva z minipivovaru Mostecký Kahan.

Zrekonstruované prostory bývalé kavárny Poezie v přízemí mostecké knihovny by měly sloužit vedle výstav o starém Mostě i dalším aktivitám. „Chceme v nich pořádat neformální hovory se zajímavými lidmi z Mostecka z různých sfér společenského, kulturního či sportovního života, koncerty, přednášky a další komorní aktivity," vysvětluje Ondrášek. Další pořad z cyklu Zná-Most knihovna plánuje po prázdninách, až se podaří prostory dovybavit.

Už 23. května knihovna uspořádá v bývalé Poezii výstavu o zaniklém pivovaru starého Mostu. Vernisáž bude spojená s ochutnávkou Mosteckého Kahanu z jediného současného pivovaru ve městě. Dobové pivovarské předměty, fotografie a písemnosti zaplní v expozici prostor po odvezené maketě přesunutého děkanského kostela, která byla půjčená z Německa.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.