23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litoměřice - Mimořádnou příležitost ochutnat na jednom místě několik desítek vzorků kvalitních vín z Čech a Moravy všem zájemcům nabídne Litoměřický hrozen 2013, který se koná 15. června od 10 do 22 hodin v atraktivních prostorách Hradu Litoměřice.

Litoměřickému hroznu 2013 tradičně předcházela vinařská soutěž, jejíž vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni v průběhu výstavy 15. června. Komise hodnotitelů, tvořená laiky i odborníky, degustovala 107 soutěžních vzorků. „Výběr letošního šampiona nebyl jednoduchý, hodnoceno bylo mnoho krásných vín, ale vítězem se nakonec stal Cabernet Sauvignon rosé z vinařství ZD Sedlec," prozradila vedoucí hradu Lenka Gottwaldová a upřesnila organizační stránku Litoměřického hroznu 2013: „Návštěvníci si zakoupí žetony, které poslouží jako platidlo. Hodnota jednoho žetonu bude 5 korun. Vstupné je pouhých 100 Kč."

Litoměřický hrozen 2013 začne v 10 hodin, ve 13 hodin bude následovat slavnostní předávání cen nejlepším vinařům, od 14 do 16 hodin zahraje Áda Škarda Band a od 16 do 17 hodin skupina Veselý lidi. V 17 hodin je na programu křest nové knihy fotografií Ludmily Hájkové s názvem Litoměřická panoramata, která nabízí snímky nejkrásnějších litoměřických zákoutí, unikátních historických staveb, malebných vinic, kouzelné přírody ve městě i jeho okolí, doplněné texty v českém, anglickém a německém jazyce. Na závěr, od 20 do 21 hodin, je pro hosty připraveno vystoupení Veteran Jazz bandu.


 Litoměřický hrozen 2013 pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice a koná se pod záštitou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče.

Kontakty:

Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

Centrum cestovního ruchu Litoměřice

Adresa: Mírové náměstí 16/8A, 412 01 Litoměřice-Město

Telefon: +420 416 916 100

E-mail: info@litomerice.cz

www.litomerice-info.cz

Oficiální stránky města Litoměřice: www.litomerice.cz

Oficiální stránky litoměřického hradu: www.gotickyhrad.cz

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.