20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Most - Krásný jarně letní víkend 15. a 16. června před námi a s ním i množství kvalitních akcí, kde můžete strávit volný čas. Co zvítězí? Slavnosti na hradě, trocha sportu u vody či na výsypkách nebo se necháte povozit na pouti?

Alchymista Kelley prchne z hradu

Nejhezčí slavnosti v Mostě, Den magistra Edwarda Kelleyho na Hněvíně, se konají v sobotu téměř po celý den. Začíná se v 11 hodin, kdy nastoupí hradní trubači, šermíři a alchymista Edward Kelley. Divadelní scéna nabídne zejména několik představení pro děti, například Bajaju nebo Hrátky s čertem, na II. nádvoří se rozloží rytířský tábor s dobovým tržištěm. Na prvním nádvoří se bude vařit pivo, vystoupí skupiny historického šermu. Vyvrcholením bude legendární útěk slavného alchymisty z hradní věže. PROGRAM ZDE.

Dračí lodě na Matyldě

Po vodní nádrži Matylda nedaleko Mostu se budou v sobotu 15. června již podruhé prohánět dračí lodě. V 9 hodin se začnou radit kapitáni lodí a od 10 se bude závodit. Dvacetičlenné posádky s bubeníkem bude čekat 200metrová trať. Po předpokládaném vyhlášení vítězů v 17 hodin je připraven večerní program. VÍCE ZDE.

Jezerní běh

Unikátní běžecký závod krajinou Mostecka se koná v sobotu. Na pět hodin bude otevřena krajina rekultivací, napouštějících se jezer, důlních propadlin, hor, továren a odkališť. Během jediného závodu se vám před očima několikrát změní ráz krajiny, povrch pod nohama, pachy v nose i výhledy. Letos se běží 21kilometrový okruh přes výsypky, důlní propadliny i dobývací prostor kolem dolu Bílina. Večer se koná v poutním areálu v Mariánských Radčicích atmosférická afterparty. Startovné je dobrovolné. Start a cíl: odstartování happeningu v 10 hodin na louce za obecním úřadem v Mariánských Radčicích. Cíl v tom samém místě, měření zde bude oficiálně ukončeno v 15 hodin. PROPOZICE ZDE.

Nakupování před Repre

Před mosteckým kulturním domem Repre se v sobotu konají další Severočeské farmářské trhy. Prodejci převážně místních produktů budou mít otevřené své stánky od 8 do 12 hodin. Platí, že kdo dřív přijde, bude mít více z čeho vybírat.

Lomská pouť

Pouťové atrakce, kolotoče a stánky najdete v sobotu na pouti v Lomu. Pod kostelem můžete také od 9 do 17 hodin navštívit výstavu chovatelů drobného zvířectva. V parku se bude jezdit na koních.

Den dětí u hranic

Pro rodiče a děti budou v sobotu připraveny kolotoče, nafukovací skluzavka, kolo štěstí a další atrakce u hraničního přechodu v Brandově. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a cukrovinkami a malování na obličej. Děti z Brandova neplatí vstupné, ostatní 40 korun.

Miss kolektiv aerobic 2013 v hale

FIT KLUB D+M pořádá v sobotu od 12 hodin v mostecké sportovní hale 11. ročník soutěžní přehlídky aerobních skladeb pro kroužky ZŠ, DDM, SVČ a děti ze sportovních klubů a fit center začínající s aerobikem Miss kolektiv aerobic 2013. Vstupné činí 30 korun pro dospělého a 20 korun za dítě.

Závody siláků v Litvínově

V sobotu od 10 hodin se koná zajímavý vytrvalostně silový závod na litvínovském náměstí. Na závodníky čeká pět kilometrů běhu, nošení betonových kufrů, převracení několikasetkilogramové pneumatiky, tlak na ramena či veslování na trenažéru. Kdo bude mít odvahu, může si zátěž rovněž vyzkoušet.

Slet ultralehkých letadel

Kdo má rád letadla, podívá se v sobotu na žatecké letiště. Koná se tam slet ultralehkých letadel. Pro návštěvníky je připravena ukázka zásahu hasičů a strážníků městské policie. Armádní nadšenci se mohou projet v bojovém vozidle pěchoty. Dospělí zaplatí za vstup 40 korun, děti polovinu.

Parkur na hipodromu

Na třetí parkurové závody letošní sezony se můžete těšit v sobotu i v neděli na mosteckém hipodromu. Každý den se startuje v 9 hodin. Připraveno je pro Vás celkem jedenáct jednotlivých soutěží. Vstup a parkovné zdarma. PROPOZICE STAHUJTE ZDE.

Živá zahrada v Korozlukách

Dětský den v Korozlukách nesoucí název Živá zahrada se koná v neděli 16. června v areálu tamního zámku. Program zahrnuje zejména čtyři divadelní představení pro děti. Těšit se mohou na pohádku Jak šel Honza do světa v 10 hodin, Klauna Bilba v 11,30 hodin, Otesánka ve 13,30 hodin a Plaváčka od 15 hodin. STRÁNKY ZÁMKU ZDE.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.