19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Nálož deseti a jedné akce, které se konají o tomto víkendu. To je náš přehled dění v sobotu a neděli, které byste si neměli nechat ujít. Znovu je z čeho vybírat.

Sraz Porsche na letišti

Majitelé klasických sportovních automobilů Porsche mají od pátku do neděle sraz na mosteckém letišti Jde o 2. ročník Porsche srazu na severu Čech, v Litvínově a Mostě. Netradičně bylo jako centrum celého srazu zvoleno Letišti v Mostě, které nabízí dostatek prostoru, jak na parkování, tak i na případné ubytování ve vlastních stanech, či místní ubytovně. Podrobný program ZDE.

Mostecký deník slaví dvacetiny

Mostecký deník v letošním roce slaví 20 let své existence. V sobotu od 13 hodin pořádá v prostorách mosteckého golfového hřiště malou oslavu pro všechny své příznivce. Budete mít možnost prohlédnout si, jak vypadal Mostecký deník, tehdy ještě Deník Mostecka v roce 1993, budete moci diskutovat s redaktory o tom, jak se noviny tvoří. Připravené je občerstvení a ochutnávka pizzy z pizzerie ARCHA Most, ochutnávka vín z Českého vinařství Chrámce, nealkoholické nápoje z Hypermarketu Tesco Most. Pro děti je připravený skákací hrad a malířská soutěž o nejhezčí obrázek malovaný na asfalt. Kreslíři nejhezčích obrázků budou odměněni.

Den pro celou rodinu se strážníky na Matyldě

Mostecká městská policie připravila na sobotu zábavné odpoledne plné ukázek práce městské policie i her a zábavy. Den pro celou rodinu, jak se akce jmenuje, se uskuteční od 14 do 17 v rekreačním areálu Matylda. Těšit se můžete například na skokový výcvik koní, dogdancing či vystoupení středověkých lukostřelců.

Aquadrom stojí deset let, zazpívají Lunetici

Oslavy desetiletého výročí od otevření aquadromu v Mostě vyvrcholí celodenním zábavním programem v sobotu 22. června od 10 hodin. Na co se můžete těšit? Program pro děti Majda ze školky, od dvanácti hodin na pirátské odpoledne s bojem o poklad Jacka Spratka, v 18.20 vystoupí skupina Lunetic, v 19.30 Dalibor Janda a od 21 hodin se koná diskotéka. Cena lístku je ve výši vstupného do venkovních bazénů. Podrobný program ZDE.

Velké oslavy na Kateřině

V letošním roce čeká Horu Svaté Kateřiny hned několik významných výročí: 485 let od založení města, 105 let budovy školy, 80 let české školy a 60 let mateřské školy. Všechna výročí budou probíhat spolu s Kateřinskými trhy dne 22. června 2013. Hlavní program začíná dopoledne v půl desáté. A co dalšího? Třeba v 11 hodin je v plánu rytířský turnaj, o hodinu později ukázka stříhání ovcí, ve 14.30 soutěž hasičů, v 15.30 soutěž pro děti v kutálení balíků slámy a od 20 hodin retro zábava na sále Horského domova. Podrobný program ZDE.

Staré lokomotivy v Chomutově

Kousek od Mostu můžete obdivovat techniku, která se proháněla po českých tratích. Železniční muzeum Národního technického muzea v Chomutově zve všechny zájemce do železničního depozitáře. Otevře se veřejnosti v sobotu i neděli. Přístupný bude vždy od 10 do 17 hodin. Je přístupný od parkoviště u Globusu. Vstupné činí čtyřicet korun.

Otevírá se naučná stezka

Naučná stezka Bělušice – Skršín se otevírá v neděli ve 14 hodin na návsi v Odolicích. Vede Odolicemi, Bělušicemi, Bedřichovým Světcem, Skršínem, Dobrčicemi do Chrámců. Měří deset kilometrů a vede jednou z nejhezčích oblastí Mostecka – okrajem Českého středohoří na pomezí Lounska a Mostecka.

Zrcadlové bludiště v Centralu

Toužili jste se jako děti stát Dlouhým, Širokým či Bystrozrakým? Do neděle je v mosteckém Centralu jedno z největších zrcadlových bludišť v republice. Zahrnuje 80 zrcadel, které svým vzájemným odrazem vytvářejí atraktivní optický klam, k jehož překonání je potřeba velká dávka soustředění i odvahy. Vstup je zdarma.

Dětský den na Hněvíně

V neděli se na mosteckém Hněvíně koná odložení Den dětí. Od 10.30 do 17 hodin je tam připravený program pro vaše nejmenší. Na co se můžete těšit? Organizátoři slibují třeba navlékání těstovin, aromaterapie, chemická laboratoř pro starší děti, malování na obličej, modelování, tisk fotek na trička či prohlídka hvězdárny.

Derby-den 2013 na hipodromu

Závodiště Praha-Velká Chuchle bylo zaplaveno a není způsobilé ke konání dostihů. Dostihový den se proto bude konat v neděli na Hipodromu Most. Kyvadlová doprava, která je samozřejmě zdarma, začíná od 12.30 hodin, areál je otevřen pro návštěvníky od 13 hodin, start prvního dostihu je ve 14 hodin. Vstupné i parkovné činí po padesátikoruně.

Velká letecká šou v Roudnici

Kdo má rád leteckou techniku, vydá se dál za hranice okresu. Ale určitě nebude litovat. K 90. výročí vzniku československých aerolinií se koná oba víkendové dny letecký den na letišti v Roudnici na Labem. K vidění budou větroně, historické stroje, švédské gripeny. Možnost letů, a to i proudovým letadlem. Vstupné činí dvě stovky, zaplatíte i za parkovné.

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.