22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Most – Kam o víkendu vyrazit? Do přírody? K vodě? Zábavou? Podívat se na světové hvězdy? Máme pro vás deset tipů na strávení volného víkendového času.

Soutěž parašutistů v akrobacii

Obdivovat můžete, co dokáže člověk ve vzduchu. Od pátku do neděle se koná na mosteckém letišti (u silnice Most – Braňany) soutěž parašutistů ve skupinové akrobacii za volného pádu: Český pohár ESL ligy FS 4-way.

Farmářské trhy u Repre

Před kulturním domem Repre se v Mostě v sobotu od 8 do 12 hodin konají další Severočeské farmářské trhy. Kdo chce nakoupit to nejlepší a mít nejširší výběr produktů, měl by si přivstat. Platí, že kdo dřív přijde, ten bude mít navrch.

Zámecké farmářské trhy

Kdo by si chtěl za nakupováním zajet z Mostu trošku dál, může vyrazit na Zámecké farmářské trhy na nádvoří zámku Krásný Dvůr (asi 40 km z Mostu směr Plzeň). Začínají v 10, končí v 15 hodin. Spojit je můžete třeba s procházkou po zámecké zahradě, pokud to dovolí počasí.

Vyjede Švestková dráha

V sobotu 29. června zahájí letní provoz takzvaná Švestková dráha - turistické vlaky na romantické trase mezi Mostem a Lovosicemi. Lokálka bude Českým středohořím jezdit až do 1. září vždy v sobotu a neděli. První vlak vyjíždí z Mostu v 9.34 hodin. Jízdní řády naleznete ZDE.

Vodní fotbálek v Radčicích

V sobotu se v požární nádrži v Mariánských Radčicích  koná  netradiční turnaj ve vodním fotbálku. Každé družstvo musí mít šest členů a musí v něm být starší patnácti let. Prezentace se koná od 8 hodin, startuje se o deváté. Startovné činí 50 korun na osobu. Ceny a občerstvení jsou zajištěné.

Aquadrom zadarmo

Jste pilní žáci nebo studenti? Potom můžete získat tři hodiny plavání zdarma na mosteckém aquadromu.  Pokud  do 4. července přinesete  na pokladnu aquadromu ukázat svoje vysvědčení, popř. jeho kopii,  dostanete od nás vstupenku na volné plavání do bazénové haly. Na vysvědčení musí být v celkovém hodnocení, že žák prospěl s vyznamenáním, případně neměl více než pět dvojek. Vstupenka platí dva měsíce.

Jů a Hele v Repre

V kulturním domě Repre se hraje v neděli od 17 hodin pohádka Jů a Hele. Pohádku připravili členové divadla Loudadlo, spolupracující s Českou televizí na pořadech "Studio Kamarád", "Hřiště 7" aj. Za samé jedničky na vysvědčení je vstup zdarma. Více o programu ZDE.

Výstava kouzel v Olympii

Chcete-li spojit zábavu a nakupování, můžete zavítat do teplické Olympie. Navštívit tam můžete v nákupní galerii umístění strašidelný dům, Nostradamovu tvrz, magické kino či oba dva víkendové dny Kouzelnickou školu. Začíná se vždy ve 12. Vstup je zdarma.

Kadaňské pivní slavnosti

V sobotu se od 13 do 17 hodin v areálu Františkánských zahrad konají Kadaňské pivní slavnosti. Festival minipivovarů je pořádaný ve spolupráci s Královstvím piva Chomutov. Ke každé vstupence festivalová sklenice na ochutnávky. Doprovodný hudební program, občerstvení.

Filmový festival ve Varech

Kdo chce vidět opravdové hvězdy, vyrazí o víkendu do Karlových Varů, je to z Mostu sotva sto kiláčků. Běží tam až do 6. července 48. mezinárodní filmový festival. Na co se tam můžete třeba v sobotu těšit? Francouzský režisér Michel Gondry, jeden z nejrespektovanějších tvůrců hudebních klipů, autor kultovních snímků Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech, představí karlovarskému publiku v rámci svého Master Classu svůj osobitý a vizuálně bohatý autorský styl, a to v 11 hodin  na Jameson Festival Lounge. Průvodce po festivalu najdete ZDE. 

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.